VIDEO: Golf je tvrdý. Tři rány do vody a sněhulák je na světě

Scott Brown a Kevin Kisner

I zkušení golfoví profesionálové dokáží vyrobit chyby, kterým se nechce ani uvěřit. To platilo pro Kevina Kisnera a Scotta Browna, kteří v týmovém turnaji dvojic Zurich Classic ve formátu foursome poslali na tříparové devítce tři míčky do vody. A sněhulák byl na světě.

Formát foursome, nebo chcete-li alternate shot, je herní formát, v němž oba golfisté hrají jedním míčkem a v ranách se střídají. Přesně tak se hrálo finálové kolo turnaje PGA Tour Zurich Classic of New Orleans.

V okamžiku, kdy dvojice Kisner a Brown došla na odpaliště tříparové devítky na hřišti TPC Louisiana, byla na denním skóre -1 a celkově na 16 ranách pod par. 183 yardů zatáhl trochu víc vlevo a míček skončil ve vodě vlevo vedle greenu.

Po dropu hrál Kisner, ale jeho zhruba z třiceti metrů nabrala příliš výšku a po odrazu od předního břehu greenu míček opět skončil ve vodě. Takže na řadě byl opět Brown. Z téměř stejného místa ale zahrál tzv. tlusťocha a míček se opět poroučel do vodní pasti.

Až následující pokus a v tu chvíli sedmá rána Kisnera skončila na greenu.

Ke cti Browna nutno říct, že putt ze čtyř metrů bezpečně a jistě proměnil, takže z toho nakonec byl jen "sněhulák", tedy osm ran na tříparu. Kisner a Brown nakonec dohráli kolo za 74 ran a obsadili 35. místo se skóre -13.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení