Spieth už jen čekal. A dočkal se titulu č. 13 na PGA Tour

Jordan Spieth

Téměř do roka a do dne platilo pro Jordana Spietha. Vítěz tří majorů totiž naposledy vyhrál na PGA Tour loni v dubnu. Od té doby se častěji trápil, naposledy neprošel cutem na Masters. Na turnaji RBC Heritage ale bylo všechno jinak a Spieth slaví své 13. vítězství na PGA Tour.

Když Spieth na osmnácté jamce uzavřel své finálové kolo birdie a posunul své skóre na -13, byl sice v tu chvíli lídrem v klubovně, ale na hřišti bylo ještě mnoho dravců s myšlenkami na vítězství na RBC Heritage.

V tu chvíli totiž vedl Shane Lowry se skóre -14 a před sebou měl ještě minimálně jednu velkou šanci skórovat. Jenže golf bývá nevyzpytatelný. Lowryho chyba přišla na tříparové čtrnáctce. Jeho chip na green se odkutálel až do vody a bylo z toho double bogey. Ukončil tím svou sérii 25 jamek bez bogey.

A co hůř, propadl se na skóre -12 a přišel o vedení. Útočili i další hráči – na -13 se dostal i Sepp Straka, ale toho připravilo o šanci hrát o svůj druhý titul na PGA Tour bogey na osmnáctce. Podobně chybovali i další a tak Spieth mohl stále živit naději na vítězství.

Odehrál povedené kolo se dvěma eagly, ale opět nevyužil několik dobrých šancí ke skórování. Opět ho místy zradil putter. Stejně jako v sobotu, kdy minul krátký putt do birdie na osmnácté jamce.

"Věděl jsem, že mě to selhání na osmnáctce bude něco stát," přiznal Spieth. V neděli ale naopak proměnil putt ze tří metrů do birdie. Nicméně v tu chvíli neměl závěr kola pod kontrolou. Musel čekat.

A dočkal se. Rozhodovalo se až v play-off a do něj proklouzl z řady kandidátů pouze Patrick Cantlay.

A rozhodlo se rychle. Díky skvělé záchraně Spietha po ráně do bunkeru.

"Potřeboval jsem hodně věcí, aby vyšlo, abych mohl myslet na titul. Takže je to pro mě trochu překvapení," přiznal vítěz tří majorů.

"Jsou týdny, kdy máte pocit, že jste hráli dobře, ale ne dost dobře na to, abyste turnaj vyhráli. A upřímně řečeno, mám pocit, že to se stalo přesně tento týden," komentoval 28letý Američan své třinácté vítězství na PGA Tour. První v roli otce.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení