Fantastický Cafourek! Zvítězil na Pro Golf Tour v Egyptě

Jan Cafourek

Český profesionál Jan Cafourek vyhrál v Egyptě turnaj Red Sea Ain Sokhna Classic na sérii Pro Golf Tour. Po skvělém kole bez bogey za 66 ran (-6) se dostal na celkové skóre -11, na nějž spadl až na poslední jamce také do té doby vedoucí Nizozemec Stan Kraai. Toho pak Cafourek udolal v play off.

Cafourek bojoval o čelo leaderboardu až do své poslední jamky. Když přišel na osmnáctku, ztrácel na vedoucího Nizozemce jedinou ránu, ale dotáhnout se na něj ještě na hřišti už nedokázal. Na závěr si připsal par a zůstal na skóre -11.

Kraai měl v tu chvíli před sebou ještě dvě jamky. Na první zahrál par, ale na závěrečné čtyřparové osmnáctce neudržel nervy a zahrál bogey. Spadl tak také na skóre -11 a musel s Cafourkem do play off o vítězství, když ve finálové rundě zahrál 70 ran (-2).

Naopak na Cafourka už se nedotáhli Slovinec Zan Luka Stirn a Němec Janicck De Bruyn, kteří byli v době dohrání svého českého soupeře ještě na hřišti se skóre -10. Oba nakonec obsadili dělené 3. místo.

V play off pak Cafourek potřeboval na zdolání svého soupeře dvě jamky. Na té druhé mu stačil k vítězství par. Po Haugschlag NÖ Open 2019 si tak připsal své druhé vítězství na Pro Golf Tour.

Získal si za něj 5000 eur i stejný počet bodů do Order of Merit třetiligové evropské série, na kterou se letos zaměřuje. Proto se rozhodl absolvovat kompletní úvodní program pěti turnajů v Egyptě, kterými začala letošní Pro Golf Tour, a vyplatilo se, když na tom čtvrtém zvítězil.

Cafourek odehrál turnaj, ve kterém se neustále zlepšoval. Po prvním kole v paru přišly dvě čisté rundy. Ránu navíc si připsal naposledy na čtrnáctce v prvním kole. Od té doby odehrál 40 jamek bez bogey či horšího výsledku a naopak zapsal 14 birdie.

Ve finálovém kole, do kterého šel z děleného 9. místa, zahrál po čtyřech úvodních parech tři birdie v řadě na jamkách 5 až 8. Další dvě birdie vystřihl na 11 a 12 a naposledy skóroval ještě na 14.

Solidní turnaj odehrál i druhý Čech, který v Egyptě prošel cutem. Štěpán Daněk zahrál ve finálovém kole 72 ran (par) a s celkovým skóre -3 skončil na děleném 32. místě.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení