To musíte vidět. McIlroy řádil, Morikawa se přidal, davy šílely

Rory McIlroy

Když Rory McIlroy dohrál 86. Masters, měl na sobě zelenou. Jen to nebyl ten správný odstín. Nevyhrál první z majorů roku ani nedokončil kariérní grandslam. Přesto si pro sebe utrhl velký kus pozornosti, protože hrál parádní golf. Bylo z toho jeho nejlepší kolo na Masters.

McIlroy, jak bývá v poslední době zvykem, úvodní major sezony nezačal nijak slavně. Po prvním kole byl na 31. místě, po druhém se dostal do třetí desítky, po třetím už nakoukl do top 10 a to nejlepší si nechal na konec.

Ve finálové rundě zahrál vítěz čtyř majorů skvělé kolo. Své nejlepší na Masters v kariéře. Zapsal v čistém kole bez jediné chyby šest birdie a jeden eagle a díky skóre -8 vylétl až na druhé místo za vítězného Schefflera.

Na začátku kola ztrácel na pozdějšího vítěze 10 ran, na jeho konci zmenšil ztrátu na pouhé tři rány…

McIlroy ve flightu společně s Collinem Morikawou připravili fanouškům řadu výjimečných momentů. A tak nebylo divu, že atmosféra kolem jejich flightu byla doslova elektrizující. Ostatně, ti dva dohromady zahráli ve finálovém kole 13 ran pod par.

Poprvé se blýskli eaglem na pětiparové třináctce. Oba byly jako podle šablony- skvělý drive, perfektní druhá rána na green a proměněný putt.

Pravdou je, že ačkoliv McIlroy stahoval ztrátu na lídra turnaje, nikdy vlastně Schefflerovu pozici přímo neohrozil. Ani poté, co své vystoupení zakončil parádním finále na osmnáctce. Byť to spíš vypadalo, že bude horko těžko zachraňovat par a čisté kolo.

Na osmnáctce totiž nejprve poslal drive do fairwayového bunkeru. Druhou ránu sice gtrefil parádně, ale míček skončil opět v písku, tentokrát v bunkeru vedle greenu. McIlroy ale ukázal svou výjimečnou představivost – ránu z bunkeru nadehrál nad jamku, míček poté obkroužil oblouk a poslušně se vrátil do jamky.

On sám i davy fanoušků a jeho kolega ve flightu Morikawa propukli v jásot na oslavu senzačního birdie, ale ještě to nebylo všechno. V bunkeru totiž skončil i Morikawa. A i on obrazně "přiložil polínko" k elektrizující atmosféře. Pár vteřin po McIlroyovi totiž trefil z písku rovnou jamku také a zapsal birdie.

"To, co jsme viděli na poslední jamce a co jsme já a Rory předvedli, byla ta nejsuprovější věc na světě. Nic takového jsem nikdy nezažil ani neviděl," přiznal nadšený Morikawa, který skončil pátý.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení