Snový finiš McIlroye nestačil. Masters vyhrál Scheffler

Scottie Scheffler

Úvodní major golfové sezony vyhrál podle očekávání Scottie Scheffler. První hráč světa i přes double bogey na poslední jamce potvrdil papírové předpoklady a skvěle rozehraný turnaj dotáhl v Augustě do vítězného konce. Nejblíže mu nakonec skončil Rory McIlroy.

McIlroy prožil v neděli na svém prokletém turnaji skvělý den. Ani jednou nezaváhal, zapsal eagle na pětiparové třináctce a díky dalším šesti birdie včetně toho závěrečného z bunkeru na osmnáctce zahrál za 64 ran (-8) a posunul se na celkové skóre -7.

Skóre, které nestačilo na jediného hráče.

Scheffler se ujal vedení o pět ran pod druhém kole, po třetím vedl s mínus devíti o tři. A o tři rány turnaj nakonec také vyhrál a poprvé v kariéře oblékl ve svých 25 letech zelené sako.

Vítěz letos již čtyř golfových turnajů držel vedení po celé finálové kolo a svůj náskok postupně stále zvyšoval. Jamku před koncem vedl už o pět ran a nebýt čtyřputtu na závěrečném čtyřparu, který přišel dost možná jen kvůli tíze okamžiku, vyhrál by ještě jednoznačněji.

I tak si Scheffler dominantním způsobem potvrdil post nejlepšího hráče současného golfu. A došel si pro svůj první titul z turnajů velké čtyřky.

Druhou 78 v řadě zapsal o víkendu na Masters Tiger Woods, který tak v neděli vyrovnal svůj nejhorší výsledek na kolo v Augustě v kariéře. Ten zahrál jen o den dříve, s celkovým skóre +13 obsadil samostatné 47. místo. 

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení