Senzační Napoleaová. Na LET skončila znovu v TOP 10!

Kristýna Napoleaová

Kristýna Napoleová skončila na Ladies European Tour podruhé za sebou v TOP 10. Poté, co před týdnem uhrála senzační dělené druhé místo na milionovém turnaji Aramco Saudi Ladies International, skončila po finálovém kole za 70 ran na děleném 9. místě na Joburg Ladies Open.

Napoleaová tak skvěle ustála kolotoč, který se kolem s ní roztočil po jejím průlomovém výsledku ze Saúdské Arábie, a ukázala, že její úspěch tam nebyl náhodný. A neustále je potřeba připomínat, že bývalá fotbalistka pražské Sparty hraje golf teprve šest let.

Zároveň si tak říká o lepší kartu na LET, než kterou si uhrála v prosincové Q-School. Po přepočítání by se měla ocitnout v žebříčku pro nasazování do turnajů mnohem výše a mít tak možnost hrát na elitní ženské evropské túře bez omezení. V Saúdské Arábii hrála na pozvánku.

Nyní jí však patří po třech odehraných turnajích 5. místo v celkovém pořadí Race to Costa del Sol se ziskem 352,50 bodů. Takovou porci bodů uhrála ve dvou startech, protože na úvodním Magical Kenya Ladies Open ještě neprošla cutem.

K 68 000 eur ze Saúdské Arábie si za dělené 9. místo místo v Johannesburgu vydělala dalších 5875 eur a 77,50 bodů do celkového pořadí. Těšit se může i na další porci bodů do světového žebříčku a vylepšení své 338. pozice.

Napoleaová byla po dvou kolech za 74 ran na děleném 28. místě se skóre +2. Ve finále ale zahrála 70 ran (-3) a celkově se dostala jednu ránu pod par.

V neděli si nejprve připsala ránu za bogey na jedničce, ale na pětce přišlo také první birdie. Na osmičce pak ubrala dokonce dvě rány, když na pětiparu zahrála eagle. Na desítce pak pokračovala dalším berdíkem.

Na třináctce a čtrnáctce sice zahrála dvě bogey, ale na posledních dvou jamkách zahrála opět dvě birdie, čímž se definitivně dostala do TOP 10.

Na děleném 29. místě skončila druhá česká profesionálka, která na  na Joburg Ladies Open prošla cutem. Tereza Melecká, která hraje po ukončení skvělé univerzitní kariéry v USA svou první profi sezónu, zahrála ve finálovém kole 74 ran (+1) a celkově dohrála se skóre +4.

Vítězkou se stala Švédka Linn Grant. S konečným skóre -11 vyhrála s jasným náskokem pěti ran před Švýcarkou Kim Metraux. Napoleaová ztratila na vítězku deset ran, Melecká patnáct.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde. 

První kolo na turnaji nižší zámořské Epson Tour IOA Championship v Beaumontu v Kalifornii má za sebou Klára Spilková.

Stále nejlepší Češka ve světovém žebříčku zahrála v pátek rundu za 72 ran a s celkovým skóre v paru ji patří dělené 38. místo. Spilková zahrála na úvod tři birdie a tři bogey.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení