Morikawa hledá švih. V Dubaji už nechce zklamat

Collin Morikawa

Další týden týden v kalendáři DP World Tour nabízí opět jeden z dalších vrcholů sezóny. Z Abú Zabí se karavana přesunula do sousedního emirátu Dubaj, aby s podobně špičkovým startovním polem rozehrála turnaj Slync.io Dubai Desert Classic, který se letos posunul do první ligy Rolex Series.

To znamená zvýšenou dotaci na 8 milionů dolarů a tomu odpovídající zájem světových hvězd, mezi nimiž opět nechybí světová dvojka a dvojnásobný major šampion Collin Morikawa.

A s ním i dalších 15 hráčů z elitní šedesátky světového žebříčku včetně Viktora Hovlanda, Roryho McIlroye, Tyrrella Hattona, Lee Westwooda, Shana Lowryho, Sergia Garcii či Adama Scotta. Nechybět bude ani nedělní vítěz Abu Dhabi HSBC Championship Thomas Pieters.

Turnaj z Emirates Golf Clubu budou mít možnost opět sledovat i fanoušci v Česku živě na stanici Golf Channel. Přímé přenosy z 1. a 2. kola startují ve čtvrtek a v pátek v 8.30. O víkendu se pojede živě od 8.00. Ve večerních hodinách jsou na programu záznamy jednotlivých kol.

Velkou motivaci napravit, co se minulý týden v Abú Zabí nepovedlo, má v Dubaji Morikawa. Ten se v listopadu v nedalekém Jumeirah Golf Estates radoval z celkového triumfu v posledním ročníku European Tour. V neděli se ale našel až na děleném 62. místě Abu Dhabi HSBC Championship.

Jako ten nejlepší boj proti zklamání mu posloužil pondělní trénink švihu, který si naordinoval. "Byl to pravděpodobně ten nejdelší a nejtvrdší trénink, který jsem před turnajem absolvoval, ale to je v pořádku. Někdy je nejlepší zmáčknou tlačítko ´reset´ a opravdu hluboko se do sebe ponořit," uvedl Američan.

"Byl se mnou můj agent a caddie a doslova celé hodiny jsme se na drivingu snažili přijít na to, co s tím dělat," prozradil Morikawa, který zahájil rok 2022 na Turnaji šampionů na Havaji, kde obsadil dělené 5. místo, když se blýskl finálovým kolem za 62 ran. Po přesunu z PGA Tour na DP World Tour se ale, podle všeho nestihl ještě aklimatizovat, do čehož se mu navíc vloudily problémy se švihem.

"Víme, co nefunguje. Teď se jenom snažím vrátit ke svému starému švihu a k tomu, co vím, že umím. Doufám, že už jsem v jiné pozici, než jsem byl před týdnem touto dobou," věří Morikawa, který podle svých slov neměl příliš kontrolu nad míčkem.

Ačkoliv se Dubai Desert Classic hraje poprvé jako součást lukrativní Rolex Series, jedná se o nejstarší turnaj DP World Tour na Středním východě a její nejdéle pořádanou akci mimo Evropu. Půjde už o 33. ročník, který se až na dvě výjimky hrál pokaždé v Emirates Golf Clubu, jehož okolí se za tu dobu změnilo k nepoznání.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení