Hvězdy se v Abú Zabí trápily i zářily. Nejlépe z nich začal Hovland

Viktor Hovland

Ve čtvrtek se konečně znovu rozjela DP World Tour, z jejíž podzimní části se kvůli nové mutaci Covid-19 odehrály pouhá dvě kola. A to hned jedním z největších podniků sezóny Abu Dhabi HSBC Championship ze série Rolex Series s dotací 8 milionů dolarů.

Podle toho také vypadá startovní pole plné velkých hvězd. Ze světové TOP 60 hraje na Yas Links 14 hráčů včetně světové dvojky Collina Morikawy. Tomu se ale na úvod zrovna moc nedařilo, když zahrál první kolo za 73 ran a se skóre +1 je na děleném 90. místě.

Jen o ránu lépe je na tom Rory McIlroy, který zahrál úvodní rundu v paru a dělí 77. místo. Start mu přitom vyšel, když byl po pěti jamkách na skóre -2, ale na posledních čtyřech jamkách zahrál tři bogey včetně osmičky a devítky, na kterých první kolo končil, a propadl se do osmé desítky.

Z velkých jmen zahájil turnaj nejlépe Nor Viktor Hovland, který zahrál devět birdie a jediné bogey. Po prvním kole za 64 ran půjde v pátek na hřiště se skóre -8.

Lepší výsledek zahrál ve čtvrtek pouze Scott Jamieson ze Skotska a to o jednu ránu, čímž stanovil průběžně vedoucí skóre na hodnotu -9.

Skvělou hru předváděl Ian Poulter. Tedy až do 16. jamky na kterou šel po osmi předchozích berdících se skóre -8, což ho v tu chvíli řadilo na dělené druhé místo s Hovlandem.

Jenže pak přišla rána do vody a ztráta dvou ran po dabláči, který znamenal pokles na dělené čtvrté místo. I tak to ale Angličan může považovat za povedený vstup do turnaje.

Dělený čtvrtý je s ním také jeho krajan a kolega z posledního výběru Evropy pro Ryder Cup Tyrrell Hatton. Ten zahrál čisté kolo s šestí birdie, které si rozdělil po třech na každé devítce.

Záznam 1. kola z Abú Zabí poběží na stanici Golf Channel ve čtvrtek od 21:00. Přímý přenos 2. kola startuje v pátek ráno v 8:00.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení