Stenson řeší dilema: Kapitán Ryder Cupu, nebo Saúdové?

Henrik Stenson

Henrik Stenson se řadí mezi nejvážnější kandidáty na kapitána evropského týmu Ryder Cupu pro utkání v roce 2023 v Itálii. Má to ale háček. Nebo spíš podmínku. Na kapitánství může zapomenout, pokud se připojí k proklamované saúdsko-arabské golfové lize.

Stenson se stal poté, co Lee Westwood už loni v listopadu oznámil, že nebude kandidovat na pozici kapitána rydercupového týmu Evropy pro duel v Římě, favoritem číslo jedna na tuto pozici.

Podle The Daily Telegraph to má ale háček. Pětačtyřicetiletý Švéd si bude muset vybrat mezi kapitánstvím v Ryder Cupu, nebo účastí v avizované saúdské golfové lize. Podle listu mu šéfové DP World Tour oznámili, že se kapitánem nestane, pokud se připojí k saúdské lize.

Stenson startoval v Ryder Cupu pětkrát a v posledním duelu zastával funkci asistenta kapitána, ale také je jedním z velkých jmen hráčů, kteří se představí na začátku února na turnaji Saudi International.

Jen za start na podniku, který je součástí Asian Tour, inkasují někteří hráči sedmimístné částky jako startovné. A Švéd je jedním z hráčů, pro něž je připravena částka 30 milionů dolarů, pokud budou hrát v avizované saúdské golfové lize.

"Je to sakra těžké rozhodování," komentoval Stensonovo dilema nejmenovaný člen jeho týmu pro Telegraph.

"Komplikací nejsou pouze obrovské částky peněz, které se nabízejí, ale také to, že stát se právě teď kapitánem Ryder Cupu v konkurenci tolika skvělých evropských golfových osobností, může být jeho jedinou šancí," uvedl.

"Další věcí, která věc komplikuje, je to, že není zdaleka jisté, že se kapitánem opravdu stane. To proto, že Luke Donald má očividně velký zájem a silnou pozici má i Robert Karlsson," dodal anonymní zdroj.

Pokud by Stenson do saúdské golfové ligy vstoupil, šanci stát se příštím rydercupovým kapitánem by definitivně ztratil. Největšími kandidáty by tak zůstali Luke Donald a Robert Karlsson. O tom, kdo se stane kapitánem týmem týmu Evropy pro Ryder Cup 2023, se mělo rozhodnout v tomto týdnu, ale oznámení bylo odloženo o měsíc.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení