Woods nehraje. Přesto stále vydělává desítky milionů dolarů

Tiger Woods

Golfové hole v loňském roce příliš často v rukách neměl. Tedy spíš skoro vůbec. Přesto se Tiger Woods stále řadí mezi nejlépe vydělávající sportovce světa. Výdělky vítěze patnácti majorů v roce 2021 se pohybovaly v řádech desítek milionů dolarů.

Z golfu to byl ale jen velice malý zlomek. Pouhých 200 tisíc dolarů. Není divu, Woods se dával – a stále dává – dohromady po únorové hororové autohavárii, při níž utrpěl vážná zranění pravé nohy.

Golf si zahrál až v samotném závěru roku, když se představil v prosinci na exhibičním turnaji PNC Championship společně se svým synem Charliem. Víc toho nestihl. Ve světovém golfovém žebříčku se propadl už na 704. místo.

V pořadí finančních příjmů ale jeho propad až tak zásadní není. Stále patří k nejlépe vydělávajícím sportovcům na planetě.

Za loňský rok si podle časopisu Forbes vydělal 60 milionů dolarů. Jak už bylo řečeno, jen malý zlomek ve výši 200 tisíc byl přímo z golfu. Zbytek putoval na Wooodsovo konto díky nadmíru lukrativním reklamním a sponzorským smlouvám.

Sice to už bývalé světové jedničce nestačilo ani top 10, ale i tak Woods dělí v pořadí loňských příjmů sportovců 12. místo společně s japonskou tenistkou Naomi Osaka.

Nejlépe placeným sportovcem za loňský rok se poprvé stal Ir Conor McGregor. Hvězda smíšených bojových umění si vydělala ohromujících 180 milionů dolarů – 22 milionů přímo v oktagonu a zbývajících 158 milionů z reklamních smluv.

Až za ním skončili s odstupem hvězdní fotbalisté Lionel Messi a Ronaldo. Druhý Messi s příjmem 130 milionů dolarů a třetí Ronaldo s výdělkem 120 milionů.

Příjmy padesáti nejlépe placených sportovců světa se dohromady vyšplhaly na neuvěřitelných 2,8 miliardy dolarů. V českých korunách? Přes 60 miliard!

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení