DP World Tour (re)startuje v Abú Zabí s hvězdnou sestavou

Abu Dhabi HSBC Championship

V nové sezóně na DP World Tour byla dosud odehrána pouhá dvě kola. A tak se tento týden v Abú Zabí začíná prakticky od znova, ale zato pořádně zostra ve světové sestavě v rámci Rolex Series s dotací 8 milionů dolarů.

Turnaj Abu Dhabi HSBC Championship na Yas Links ve Spojených arabských emirátech neunikne ani českým golfovým fanouškům, kteří ho mohou sledovat v živě na stanici Golf Channel od čtvrtka do neděle vždy od 8:00 do 14:00. Záznamy jednotlivých kol pak poběží ve večerních hodinách.

Sezóna European Tour 2021/2022 posílená novým partnerstvím a přejmenovaná na DP World Tour měla začít na podzim třemi turnaji v JAR, ze kterých se ale ze známých důvodů odehrála pouhá dvě kola prvního z nich, tedy Joburg Open. Tam startoval i Ondřej Lieser a byl klasifikován na děleném 32. místě.

Nová éra DP World Tour tak pro mnohé pořádně začíná až tento týden na špičkově obsazeném podniku v emirátu Abú Zabí, kde se představí hned 14 hráčů z elitní světové šedesátky, které doplní řada dalších hvězd světového golfu včetně několika veteránů.

Hrát bude světová dvojka Colin Morikawa, loňský vítěz celkového pořadí Europen Tour, dále Rory McIlroy, Viktor Hovland, Tyrrell Hatton, Lee Westwood, Tommy Fleetwood, Shane Lowry, Adam Scott, Ian Poulter, Henrik Stenson, Danny Willett a mnozí další.

Kromě dvou posledních kapitánů evropského rydercupového týmu Thomase Bjorna a Padraiga Harringtona se představí také 58letý Skot Colin Montgomerie, který hraje v posledních letech výhradně na Legends Tour. Jeho poslední start na European Tour se datuje k domácímu The Open 2016 v Royal Troon.

Loňský triumf přijel obhájit Angličan Hatton, který zvítězil o čtyři rány před Australanem Jasonem Scrivenerem. Třetí byl před rokem Rory McIlroy.

Abu Dhabi HSBC Champioship je prvním ze série čtyř turnajů za sebou v oblasti, kterým se souhrnně říká Desert Swing. Následovat bude Slync.io Dubai Desert Classic v Emirates GC v Dubaji, který od loňska také povýšil mezi turnaje Rolex Series a navýšil dotaci na 8 milionů dolarů. Obdobné hvězdné bude mít i startovní pole.

Následovat bude Ras al Khaimah Championship rovněž ve Spojených arabských emirátech, které se však kryje s konkurenčním podnikem Saudi International, který přešel z kalendáře DP World Tour na Asian Tour. Posledním turnajem arabské čtyřky na DP World Tour by mělo být Qatar Masters.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení