Deportace Djokoviče? Ubohé, přehmat, míní golfisté

Novak Djokovič

Téměř veškerou pozornost před startem letošního tenisového Australian Open si pro sebe uzmul Novak Djokovič. Nejspíš ale o tento druh pozornosti ani sám nestál. Nakonec si totiž na svém oblíbeném grandslamu nezahraje. Jeho příběh neunikl ani některým golfistům.

Své si k soudním tahanicím a konečné deportaci řekli i hráči DP World Tour Eddie Pepperell a Scott Hend. A v jednom se shodují – světové tenisové jedničce po nuceném opuštění Austrálie vyjádřili svou podporu.

Djokovič, který není očkován pro covidu, doufal, že se dostane na Australian Open, kde měl obhajovat svůj titul, na výjimku. Pokud by vyhrál v Melbourně už podesáté, stal by se navíc s 21 tituly rekordmanem v počtu vítězství na grandslamech.

Ve stručnosti, od svého příletu se 34letý Srb potýkal s australskými úřady, které mu nejprve zrušily vízum, poté byl zadržen v imigračním hotelu, následně ale bylo rozhodnutí zrušeno. Nakonec ale platilo ono pohádkové "odvolám, co jsem odvolal, a ruším, co jsem zrušil". Djokovič musel Austrálii opustit.

Proto Australian Open začalo bez vítěze posledních třech ročníků. A jeho příběh rozdělil veřejnost na celém světě, stejně jako hráče. Na jeho stranu se ale postavili golfisté Pepperell a Hend.

"Vím, že venku jsou pořád tací, kteří stále prožívají hysterické pocity kvůli covidu, ale tahle situace s Djokovičem je vtip. Není nebezpečný nikomu (v jiném, než tenisovém smyslu). Je to ubohé," napsal Angličan Pepperell na twitterovém účtu.

Australan Hend a vítěz tří turnajů DP World Tour se k němu přidal na svém vlastním účtu. "Nezáleží na tom, jestli máte rádi Novaka, nebo ne. Způsob, jakým se to řešilo, by měl každého znepokojovat a zajímat se o přehmaty vlády. Jak bylo uvedeno o soudu – neudělal nic nezákonného. Deportovali ho, protože ho neměli rádi a cítili se ohrožení," napsal Hend.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení