Rory Sabbatini a jeho tetování přitahují pozornost. Proč?

Rory Sabbatini

Rory Sabbatini na sebe zkrátka umí přitáhnout pozornost. A to i přesto, že na turnaji Sony Open na Havaji nakonec těsně neprošel cutem. Dvě odehraná kola ale stačila, aby se živě diskutovalo o jeho novém tetování, nebo o přelepené reklamě na jeho kšiltovce.

Rodák z jihoafrického Durbanu, který na konci roku 2018 přijal slovenské občanství a loni na olympijském turnaji v Tokiu získal pro svou novou vlast stříbrnou medaili, se na Havaji ukázal s novým tetováním na pravé paži a v čepici s přelepenou reklamou.

Proč 45letý golfista přelepil modrou páskou logo Viscogliosi Brothers na turnaji Sony Open, přestože tréninková kola ještě odehrál s "odhaleným" logem VB, se nepodařilo objasnit. I tak se mnohem více mluvilo o jeho novém tetování.

Podle všeho je v něm totiž pravopisná chyba. Aspoň to tvrdí ti, co jeho tetování dokázali přeložit. Údajně v nápisu chybí dvě tečky pod posledním znakem, což znamená, že na jeho ruce stojí: Sabatini. Nikoliv správně Sabbatini.

Takže je otázkou, zda tatér tečky přehlédl, nebo jde o úmysl. Přitom na tečky by Sabbatini mohl být docela háklivý. Loni v listopadu naopak tři tečky na jeho holi přebývaly a byla z toho diskvalifikace.

Tehdy totiž na turnaji RSM Classic zapomněl sundat ze své trojky dřeva tři malé reflexní kulaté nálepky, které hráči používají při tréninku, aby sledovali rychlost hole. Své chyby si všiml pozdě po odehrání první jamky a následovala diskvalifikace.

Není to poprvé, co na sebe Sabbatini upozornil svým tetováním. Už dřív se dostal do středu zájmu kvůli tetování v podobě tří propojených písmen L. To někteří označili jak znak příslušnosti ke skupině bílých rasistů.

Na to ale velice razantně zareagovala jeho manželka Martina Štofániková, Slovenka, kvůli které přijal i slovenské občanství. Označila takové tvrzení za úplný a naprostý nesmysl.

Podle ní tetování LLL v sobě skrývá v angličtině love, laughter a loyalty, tedy lásku, smích a věrnost. "Evidentně je pro leckoho lepší šířit nesmysly, než se nejdřív zeptat. To je opravdu smutné," reagovala tehdy Sabbatiniho manželka.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení