Drtivý finiš a zázračná rána v play-off. Titul slaví Matsuyama

Hideki Matsuyama

Po první devítce ztrácel Hideki Matsuyama na vedoucího Russella Henleyho už pět ran a zdálo se, že už nic a nikdo nemůže zastavit skvěle hrajícího na cestě za titulem na turnaji Sony Open na Havaji. Téměř nemožné se ale stalo. I díky eaglu Japonce v play-off.

Henley na první devítce nasázel čtyři birdie a na pětiparové deváté jamce korunoval parádní úvodní devítku finálového kola na hřišti Waialae Country Clubu eaglem. V tu chvíli měl náskok pět ran před druhým v pořadí Matsyamou.

V tu chvíli se zdálo, že 32letý Američan a také vítěz Sony Open z roku 2013 dá zapomenout na tři kolapsy za posledních patnáct měsíců, kdy neudržel vedení po 54 jamkách. Nestalo se a Henley přidal další bolestný zápis do statistik.

Na druhé devítce totiž už ani jednou neskóroval, naopak zahrál jedno bogey. Naopak Matsuyama ve finálové rundě ani jednou nechyboval a trpělivě sbíral jedno birdie za druhým. Tím sedmým na závěrečné osmnáctce si vynutil poslední vítěz Masters play-off.

V něm pak zahrál ránu dne, když z 276 yardů poslal trojkou dřevem ránu na green jen metr od jamky. Byl z toho eagle a vítězství.

"Trefil jsem ránu trojkou dřevem naprosto perfektně, ale abych byl upřímný, ani jsem neviděl, jak a kam míček dopadl. Ale když všichni začali jásat, věděl jsem, že je to dobré," přiznal Matsuyama.

"Cítím se skvěle. Vyhrát na místě, kde Isao Aoki jako první Japonec vyhrál turnaj PGA Tour, je pro mě velice speciální. Navíc na hřišti, kde jsem nikdy nehrál příliš dobře. Je pro hodně těžké," prozradil Matsuyama, který vyhrál svůj osmý turnaj na PGA Tour.

Naopak Henley jen těžce polykal další nepříjemnou prohru. Naposledy proměnil vedení po třech kolech ve vítězství na Valero Texas Open v roce 2017. Jeho bilance na turnajích, na nichž vedl po 54 jamkách, je aktuálně hodně nepříznivá – 1 ku 6.

"Pořád si lámu hlavu nad tím, jak mi mohlo vítězství uniknout. Bylo to opravdu těsné a byl jsem k výhře blízko. Bolí to, i proto, že jsem hrál skvělý golf a neměl jsem tolik mentálních výpadků, jako v předchozích turnajích," litoval Henley.

Naopak Matsyama navázal na loňský rok, v němž vyhrál dva podniky PGA Tour včetně Masters. Díky tomu už poskočil do první desítky světového žebříčku a také na první příčku FedExCupu.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení