Drtivý finiš kola poslal na Havaji do vedení Henleyho

Russell Henley

Z nejlepších tří hráčů po prvním kole dokázal v tom druhém na Sony Open udržet nohu na plynu pouze Russell Henley. Ale i on se v pátek na hřišti ve Waialae dlouho hledal, pak ale předvedl závěr z říše snů a posunul se na první místo, kde má náskok tří ran.

Lídr po prvním kole Kevin Na zahrál v pátek o deset ran hůře za 71 (+2) a s celkovým skóre -8 si pohoršil na dělenou 16. příčku. Ještě o ránu hůře zahrál v pátek Jim Furyk, který s Henleyem po prvním kole dělil druhé místo, v polovině turnaje je ale až na děleném 37. místě (-6).

Ani Henley přitom dlouho nezářil. Startoval na druhé devítce a díky eaglu na 18 se sice dostal dvě rány pod par, pak ale přišlo bogey na jedničce, a ještě šest jamek před koncem kole byl jen jednu pod.

Následně se mu ale splašily hole, na závěrečných šesti jamkách si polepšil o šest ran, když se i se druhou devítkou loučil eaglem. Bylo z toho skóre 63 ran (-7) a celkově posun na mínus patnáct.

Henley je v tomto týdnu na pro něho velmi známém místě. V roce 2013 vstupoval na Sony Open do své nováčkovské sezony a hned při svém debutu na okruhu si připsal své první vítězství! 

"Netrvalo ale dlouho, abych si uvědomil, že to tak lehké nebude. Že to bude pořádná dřina. V prvních letech to bylo často nahoru dolů, vlastně to tak je každý rok. Po tom prvním turnaji jsem si možná myslel, že to bude lehčí, ale tak to není," vzpomíná Henley.

Ten hraje aktuálně na PGA Tour už desátým rokem a na svém kontě má zatím tři tituly. V roce 2014 ovládl Honda Classic a naposledy se radoval v roce 2017 na Shell Houston Open. Přidá v tomto týdnu titul čtvrtý?

Má k tomu nakročeno, když v polovině turnaje vede o tři rány před Číňanem Haotongem Li. Třetí je se ztrátou čtyř ran Matt Kuchar.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

To nejlepší z 2. kola

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení