Zemřel legendární golfový novinář Tim Rosaforte

Tim Rosaforte

Na rozdíl od golfistů nejsou golfoví novináři takovými celebritami, ale jméno Tima Rosaforteho zní povědomě snad každému, kdo se o golf, především ten zámořský, alespoň trochu zajímá. Legenda americké golfové žurnalistky opustila fairwaye a greeny v 66 letech.

Rosaforte se s aktivní novinářskou kariérou rozloučil už v roce 2019, když prošel takovými redakcemi, jako jsou Sports Illustrated, Golf Digest nebo Golf Channel, kde pracoval od roku 2007 až do odchodu do důchodu.

Během kariéry se stal jedním z nejrespektovanějších insiderů golfového světa, který se dostal velmi blízko i těm největším hvězdám i věrohodným zdrojům. Díky tomu často disponoval zákulisními informacemi.

Od roku 1983 nikdy nechyběl až do roku 2020 v Augustě na Masters a celkem se zúčastnil 125 majorů a 17 Ryder Cupů. Získal řadu prestižních ocenění a disponoval mimo jiné jako první novinář doživotním členstvím americké PGA. V loňském roce po něm bylo pojmenováno novinářské centrum na Honda Classic, kde pracoval více jak tři dekády.

Právě na jižní Floridě byl totiž Tim Rosaforte doma a zde také v Palm Beach Gardens v tomto týdnu zemřel ve věku 66 let, když po krátkém boji podlehl Alzheimerově chorobě.

"Tim byl v tom, co dělal, jedním z nejlepších. Všechny kolem sebe povznášel a nabízel pozitivní pohled do světa golfu. Ti, kteří ho znali, na něho vždy budou vzpomínat. Měli jsme kliku, že jsme ho mohli poznat. Odpočívej v pokoji, Time," vzkázal Phil Mickelson.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení