Zklamaný i po výsledku 61 ran: Pořád to ale bylo dobré kolo

Kevin Na

Američan Kevin Na vykročil za svou obhajobou titulu na havajském Sony Open senzačně, když v prvním kole nastřílel 61 ran (-9) a ujal se vedení. Přesto byl po dohrání tak trochu přešlý. Zklamaný byl hlavně z toho, že mu tam nespadlo více puttů.

Naprostá většina golfistů, a to i těch profesionálních, by po takovém kole zářila štěstím. Ne tak Kevin Na, který je k sobě přísný i po takřka dokonalém dni na golfovém hřišti.

My to ale vlastně chápeme. Kdybychom byli po dvanácti jamkách osm ran pod, a nikoliv dvacet nad, jak jsme tak nějak zvyklí, tak bychom od sebe na zbylých šesti jamkách také čekali více, než jen jedno birdie.

Během celého dne to pak byla především železa, která Američana držela v neustálém útoku. Vždyť ani jedno z jeho sedmi birdie nebylo z více jak sedmi stop (cca 2 metry) a putt do eaglu měl dokonce z šesti stop.

"Dnes jsem hrál neskutečně dobře. Všechno se mi dařilo a hra železy byla neskutečná. I má kontrola vzdálenosti byla skvělá," začal své hodnocení pozitivně pětinásobný šampion PGA Tour.

Pak ale přišlo i na určité zamračení v jeho pohledu: "Měl jsem šanci na 59. Dal jsem do toho všechno, a tak jsem trochu zklamaný, že mi tam pak nepadaly putty. Několik dobrých tam prostě nespadlo."

"Ale pořád to bylo dobré kolo," zakončil Kevin Na a my si snažíme vybavit, o jaké kole mluvíme my jako o "dobrém".

V průběžném pořadí patří Kevinovi první místo, když má se skóre -9 ránu náskok na dvojici Russell Henley, Jim Furyk. Furyk se přitom na PGA Tour objevil poprvé od března 2021, svůj návrat pak okořenil esem.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

To nejlepší z prvního kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení