Nestárnoucí Furyk (51) trefil další eso a zahrál za 62 ran (-8)

Jim Furyk

Před 26 lety si tehdy 25letý Jim Furyk připsal na havajském Sony Open jedno ze svých 17 vítězství na PGA Tour. Letos pak do turnaje už jako 51letý veterán vstoupil impozantně, když i díky svému šestému esu na PGA Tour zahrál za 62 ran (-8) a po prvním kole byl druhý.

A to přitom do prvního kola druhého turnaje PGA Tour v tomto roce vstoupil ztrátou rány, když hned na jedničce zahrál trojputt a bylo z toho bogey. To ale bylo poslední zaváhání od šampiona zámořského okruhu, který se na něm objevil poprvé od března 2021.

Hned na dvojce se vrátil do paru a na trojce už byl v červených číslech. Po úvodní devítce za 32 ran (-3) zvládl tu druhou ještě o dvě rány lépe, a to především díky esu na tříparové sedmnáctce, na kterou dorazil po třech berdících v řadě (14-16). Během čtyř jamek si tak polepšil o pět ran.

Pro Furyka se jednalo o šesté hole-in-one na PGA Tour v kariéře, když se tentokrát trefil přímo do jamky ze 170 metrů. Konečný výsledek 62 ran (-8) znamenal po prvním kole dělené druhé místo s Russellem Henleyem, oba ztráceli na lídra Kevina Na jedinou ránu.

"Myslel jsem si, že je to vzdálenost mezi holemi, ale kedík (Michael "Fluff" Cowan) mi řekl, že je to přesně na moji 6-železo. Byla to ta správná hůl a já si natýčkoval tak, abych poslal míček co nejvíce do vzduchu," okomentoval svou ránu Furyk.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení