Šampion The Open neřeší "krvavé peníze". Nejsem politik

Shane Lowry

Vítěz The Open z roku 2019 z Royal Portrush Shane Lowry obhajoval své rozhodnutí startovat na turnaji Saudi International, který bude jistě v příštích týdnech patřit mezi hlavní témata světového golfu. Politiku prý neřeší, jen chce dělat svou práci.

"Nejsem politik," řekl v konferenčním hovoru propagujícím tuto událost, která od letoška patří do kalendáře Asian Tour a k účasti zlákala mnoho špičkových světových hráčů pomocí lukrativních finančních pobídek.

Lowry byl také dotázán na nedávný úvodník ve Washington Post, jehož autor s odkazem na situaci ohledně lidských práv v zemi uvedl, že hráči účastnící se Saudi International přijímají "krvavé peníze".

"Rád tam pojedu. Jsem šťastný, že si vydělám na živobytí tím, že tam pojedu a budu hrát dobrý golf a doufám, že turnaj vyhraji. Beru to tak, že jsem golfista a ne politik. Nechám všechny ostatní, aby se o tohle starali a já si budu dělat svou práci," prohlásil 34letý Ir.

Konferenčního hovoru se účastnil také Tyrrell Hatton a při stejném dotazu se jen odkázal na Lowryho a řekl: "Nemám k tomu co dodat."

Do pole Saudi International patří mimo jiné také světová trojka Dustin Johnson, Xander Schauffele, Bryson DeChambeau, Patrick Reed, Tommy Fleetwood, Sergio Garcia či Phil Mickelson.

O svolení hrát v únoru v Saúdské Arábii v Royal Greens Golf and Country Clubu požádalo Tour téměř 20 hráčů.

Lowry stejně jako většina hráčů potvrdil, že původně v roce 2019 podepsal tříletou smlouvu, ve které se zavázal k hraní na turnaji. A to tedy ještě v době, kdy byl podnik součástí European Tour, nyní DP World Tour.

Ir také uvedl, že k účasti v letošním Saudi International dostal svolení od PGA Tour i DP World Tour.

PGA Tour ale uvedla, že podmínkou byl závazek pro hráče hrát v budoucnu na AT&T Pebble Beach Pro-Am, které se hraje ve stejném termínu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení