VIDEO: Trénink ran pod tlakem? Snad to raději nezkoušejte

Ian Poulter

Zvládat v golfu rány v okamžiku, kdy jste pod největším tlakem, to je klíč k úspěchu. Jak na to? Golfový trenér Eric Chiles jeden recept nabízí. Stačí si k tomu vzít manželčino auto, konkrétně minivan. Ale jde to i s dražšími kousky, jak ukázal Ian Poulter se svým ferrari.

Na golfu to nejspíš zažil každý. Okamžik, kdy musíte zahrát dokonalou ránu, přesnou, bezchybnou. Jak se ale opprat v takového chvíli s obrovským tlakem?

Zajímavý tréninkový dril, který imituje turnajový tlak, nabízí golfový kouč Eric Chiles. Vzal si k tomu jako pomůcku automobil své manželky, v tomto případě minivan. „Zjistil jsem, že potřebuji pracovat na svých ranách hraných pod tlakem. A tak jsem použil manželčin van,“ vysvětlil trenér.

Pravdou je, že to asi není dril pro každého. Zvlášť ne pro ty, kdo nechtějí riskovat své manželství. V takovém případě tento druh tréninku raději nezkoušejte.

Trenér Chiles ale evidentně své rány pod tlakem zvládl. Jeho umění posunul ještě o kus dál Ian Poulter, který si jako pomůcku k tomu, aby dokázal zvládat rány pod tlakem v Ryder Cupu, vzal se své milionové ferrari. Jak to dopadlo?

 

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení