Rahm na Havaji nevyhrál. I tak překonal významný milník

Jon Rahm

Jon Rahm prožil, jak sám řekl, hořkosladký turnaj. Na Sentry Tournament of Champions na Havaji zahrál impozantních 33 ran pod par, lepší výsledek, než dosud rekordní skóre na PGA Tour, ale přesto to na vítězství nestačilo. I tak překonal významný milník své kariéry.

Turnaj šampionů se od druhého kola stal v podstatě soubojem mezi Cameronem Smithem a Jonem Rahmem. Doslova rekordní přestřelkou. V konečném účtování 27letý Španěl překonal dosud nejnižší skóre na turnajích PGA Tour, které měl v držení Ernie Els, o dvě rány. Přesto nevyhrál a skončil druhý.

Hřiště Plantation sice opouštěl bez vítězné trofeje, ale i tak překonal další významný milník své kariéry. Rahm vstupoval do kalendářního roku 2022 s částkou 29 775 822 dolarů, s částkou, kterou během své golfové kariéry vydělal na turnajových prize money.

Na Havaji za druhé místo aktuálně první hráč světa inkasoval 810 tisíc dolarů. Stal se tak v pořadí 44. hráčem golfové historie, který překonal hranici 30 milionů dolarů.

Stačilo mu na to pouhých 109 startů na PGA Tour v roli profesionála. V aktuálním seznamu hráčů s výdělky přes 30 milionů se s částkou 30 585 822 dolarů okamžitě dostal na 42. pozici před Billa Haase (30,449,280 USD) a Geoffa Ogilvyho (30 453 426 USD).

Jen pro úplnost, seznamu golfových milionářů zcela jasně dominuje Tiger Woods s výdělkem 120 851 706 dolarů.

Rahm je dalším z hráčů mladší generace, který se tlačí vzhůru žebříčkem kariérních výdělků. Rory McIlroy figuruje na 6. místě, Jordan Spieth je třináctý a Justin Thomas na 17. pozici, což jen potvrzuje to, jak lukrativní profesí se špičkový golf stal.

Vzhledem k tomu, že loni si Rahm vydělal přes 7,7 milionu dolarů a rok předtím 5,9 milionu, je docela slušný předpoklad, že i on se bude posouvat vzhůru a velice brzy zaútočit na první třicítku pořadí.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení