Jelínek zopakoval loňský úspěch. Opět byl třetí na Junior Honda Classic

Maxmilian Jelínek

Nadějný český junior Maxmilián Jelínek, který žije a trénuje na Floridě, dosáhl na prestižním turnaji Junior Honda Classic navlas stejného umístění jako v loňském roce. I letos skončil v kategorii 15 - 18 let na děleném třetím místě, když na vítěze ztratil po dvou kolech čtyři rány.

Junior Honda Classic se hraje stejně jako turnaj PGA Tour Honda Classic v PGA National Resort and Spa v Palm Beach Gardens na Floridě, kam to nemá Jelínek ze svého bydliště v Port St. Lucie daleko.

Jeho kategorie se hrála na stejném hřišti Champion, takže i letos si užil obávanou sekvenci tří jamek 15, 16 a 17, které se přezdívá "Medvědí past".

Maxmilián Jelínek skončil opět po roce na Junior Honda Classic třetí (foto: Maxmilián Jelínek)

Opět se s ní vypořádal se ctí. V prvním kole obešel Medvědí past v paru, když zahrál par na každé z těchto tří jamek. Ve druhém kole zahrál na 15 a 16 bogey a na 17 par. Celkově tak letos obešel Medvědí past za +2. Loni to bylo za +1.

Co se týče skóre, Jelínek zahrál letos rundy za 76 a 74 ran, celkově tedy za +6, zatímco loni bral dělené třetí místo za +2. Horší bylo ale i skóre vítěze, kterým je stejně jako loni Američan Beni Long. Před rokem vyhrál v play off, když byl po 36 jamkách na -1. Letos mu na vítězství stačilo skóre +2.

Výsledky naleznete zde.

Českou zástupkyně měl turnaj v dívčích kategorii od 15 do 18 let, ve které brala Annika Kohoutková dělené 14. místo se skóre +18 (78 a 84 ran). Vyhrála Thajka Chananyu Chowiwattana se skóre -1.

Výsledky naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení