Jessica a Nelly: nejlepší kámošky v osamělém světě golfu

Jessica a Nelly Korda

Profesionální golf a s ním spojené cestování z turnaje na turnaj po celé zeměkouli může být pro leckdy pro hráčky hodně osamělým místem. Pro sestry Kordovy to ale neplatí. Tím, že většinou jedna druhé dělá na cestách společnost a obě se navíc označují za "nejlepší kámošky", zvládají čas odloučení od domova bez problémů.

Starší Jessica i mladší Nelly už posbíraly řadu golfových vítězství na LPGA. Pomáhá jim v tom i jejich vzájemná soudržnost a podpora.

"Vždycky jsme říkaly, že jsme navzájem nejlepší kámošky. Automaticky nejlepší kamarád na večeři," prozradila Nelly v rozhovoru pro CNN Living Golf.

A nebyla to jediná věc, kterou v rozhovoru odtajnily.

"Život v profesionálním golfu může být dost osamělý, když cestujete z místa na místo. Takže je rozhodně výhoda a příjemné oživení, když jste v hotelu s někým blízkým, s kým můžete nejen hrát cvičná kola, ale bavit se i mimo golf. Hodně nám to usnadňuje život," přiznala Nelly.

Jessica navíc přidala i to, že na tom nic nemění ani to, že spolu vyrůstaly od malička a je mezi nimi rozdíl pět let. "Pořád se máme rády. To je super. Jsme nejlepší kámošky a není nic, s čím bych se jí nesvěřila," prohlásila starší Jessica.

To, že cestují často společně má výhody i ve všedních chvílích. "Nedávno jsme stály frontu v půjčovně Avis a byla tam snad na hodinu dlouhá fronta. Být tam sama, zblázním se, takhle jsme to prokecaly," vysvětlila se smíchem.

Kordovi jsou sportovní rodinou. Sport mají doslova v krvi. Otec Petr vyhrál v roce 1998 Australian Open a dostal se až na pozici světové dvojky, jeho manželka Regina Rajchrtová byla také výbornou tenistkou a dostala se až do třetí světové desítky. A také si zahrála na olympijských hrách v Soulu.

Jejich bratr Sebastian, nejmladší ze tří sourozenců, se řadí k velkým talentům mužského světového tenisu.

Jessica jako dítě zkoušela i tenis, ale protože byla, jak sama říká, "dítě nabité energií", zkoušela i jiné aktivity – gymnastiku, krasobruslení, ale i balet a tanec.

"Zkoušela jsem všechno možné, jen abych pořád něco dělala a byla v pohybu. Něco mi dlouho nevydrželo, ale to je u dětí normální. Jednou prostě dojde na to, že řekne: už se mi to nelíbí a už tam nechci chodit. U golfu jsem ale zůstala pořád," popsala svou cestu mezi nejlepší světové hráčky.

Ona ani Nelly přitom neskrývají, že od začátku byly hodně soutěživé. Což se projevovalo třeba i při deskových hrách v rámci rodiny. "Některé bitvy v Monopolech mezi mnou a Sebeastianem byly hodně vypjaté," přiznala Nelly.

Dnes se obě řadí mezi nejlepší světové golfistky. Osmadvacetiletá Jessica vyhrála šest turnajů na LPGA, Nelly patřil především loňský rok 2021. V něm stále teprve 23letá hráčka vyhrála čtyři turnaje LPGA včetně premiérové titulu z majoru. Celkem už nasbírala na tour sedm vítězství.

Vrcholem roku ale nejspíš byly olympijské hry v Tokiu, kde získala Nelly zlatou medaili. "Olympijské hry byly mým velkým cílem a bylo skvělé, že jsme ten zážitek mohly sdílet společně. To bylo to úplně největší," přiznala Jessica.

"Naše máma byla dosud jediná, kdo zažil olympijské hry a teď už máme doma něco jako exkluzivní dívčí olympijský klub. A vidět, jak Nelly získala zlato, to bylo něco naprosto výjimečného," dodala Jessica.

"Bylo to zvláštní. Vyrůstaly jsme v golfu i v době, kdy jsme neměly olympijské hry ani trochu v hlavě, protože až do roku 2016 to nebyla realita. Takže naším hlavním cílem bylo vyhrávat majory," vrátila se k olympijským zážitkům i Nelly.

"Vlastně jsem nevěděla, co od toho mám čekat. Pak ale stačilo projít vesnicí, vidět všechny ostatní sportovce. A když jsem dostávala medaili na stupních vítězů, měla jsem slzy v očích a říkala jsem si: Páni, to je vážně úžasné."

Přestože si do nového roku obě sestry Kordovy nekladly žádné konkrétní cíle, pouze ty všeobecné, aby zůstaly zdravé a udržely si konzistentní výkonnost, Jessica prozradila i jeden konkrétní, byť ho pronesla s upřímným smíchem.

"Musím hrát co nejlépe a snažit se vyhrát i nějaké turnaje. To abych byla v rodině důležitější," zavtipkovala.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení