Útok obřího kraba lupiče na golfový bag "nepřežil" driver

Obří krab v akci

Na golfu se může stát nebo vás potkat ledacos. V tuzemských končinách ale určitě nenarazíte na golfovém hřišti na útočníka a zloděje v podobě obřího kraba. Tak jako se to stalo golfistům na Vánočních ostrovech a "nepřežil" to driver jednoho z hráčů.

Zatímco skupina golfistů dohrávala šestou jamku na hřišti na Vánočních ostrovech, ležících v Indickém oceánu asi 1500 kilometrů od Austrálie, na bag jednoho z hráčů vyšplhal obří krab.

A rozhodně neměl v úmyslu se své kořisti jen tak vzdát. Svými klepety sevřel mimo jiné i driver a nepustil se ho ani v okamžiku, kdy majitel bagu vyndal několik holí i s krabem mimo bag.

A když se potom hráč snažil vyprostit driver z pevného sevření krabových klepet, uspěl až za cenu zničení své hole. Krab totiž doslova přestřihl shaft driveru doslova jako střihačkou. Ostatně, podívejte se…

"Dopadlo to ještě dobře, taky klidně mohl přijít o prst," komentoval místní obyvatel Paul Buhner neobvyklé dobrodružství, která sám zdokumentoval.

A přidal i vysvětlení, o jaké "zviřátko" se jednalo. V tomto případě šlo o druh kokosového kraba, kterému se říká i loupeživý, nebo lupič, protože je známý tím, že ukradne všechno, co mu přijde pod ruce, tedy v tomto případě spíš pod klepeta.

A nejde o žádného drobečka. Ti největší mohou vážit i přes čtyři kilogramy a dorůst do šířky jeden metr od špičky jednoho klepeta ke druhému. Jde o největšího členovce na světě.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení