Woodsův návrat? V příštích 12 měsících to prý nebude

Tiger Woods

Start a především hra Tigera Woodse na prosincovém turnaji PNC Championship po boku svého syna Charlieho přiživily nejen spekulace, ale i naději, že se vítěz patnácti majorů v dohledné době vrátí na golfovou scénu. Nejspíš to ale hned tak brzy nebude.

Jakýkoliv optimismus totiž krotí jeden z jeho blízkých přátel a bývalý hráč PGA Tour John Cook. A jeho předpověď nejspíš golfové příznivce moc nepotěší.

"V příštích dvanácti měsících jeho návrat reálně nevidím," konstatoval Cook pro televizní stanici Golf Channel. "Myslím, že příště ho uvidíme za rok zase na PNC. Nemyslím, že jeho tělo už je natolik fyzicky připravené. A pořád nemůže trénovat, jak by sám chtěl."

Cook, který má na kontě dvanáct vítězství na PGA Tour, patří mezi několik málo vyvolených Woodsových blízkých přátel, kteří se pohybují v „bublině“ bývalé světové jedničky.

"Myslím, že si ještě nějaký čas počkáme, než uvidíme Tigera na majoru nebo na tour," dodal Cook. Nicméně i on sám je přesvědčený, že na svém návratu do velkého golfu usilovně pracuje. Jen ne v nejbližší době.

"Nikdy to nebyl člověk, který by se předváděl v okamžiku, kdy by jeho hra nebyla připravená na hlavní vysílací čas," vysvětlil Cook.

"Ale pracuje na tom. Jinak by netestoval míčky, netrénoval švih a rány na drivingu, nebo netestoval nový driver, který se mu mimochodem líbí. Myslím, že tohle všechno má nějaký motiv," poznamenal.

S Woodsem hovořil Cook právě po turnaji PNC Championship, kde se svým synem Charliem skončil druhý za Johnem Dalym a jeho synem Johnem juniorem.

"Mluvili jsme spolu, byl dost otevřený a upřímný. A také přiznal, že je hodně vyčerpaný. Ve hře krátkými holemi viděl hodně dobrého, měl i dobrý pocit, ale dlouhá železa podle něj padala z nebe a byly tam nějaké chyby. Ale i tak řekl, že to bere," prozradil Cook obsah jejich rozhovoru.

Samotný Woods ve svých nedávných vyjádřeních uvedl, že by rád stihl letošní 150. The Open v St. Andrews, ale také vyjádřil pochyby o tom, že by ještě někdy hrál naplno na PGA Tour.

"Je reálné, že jednou na PGA Tour zase budu hrát, ale už nikdy na plný úvazek. Spíš si budu vybírat turnaje, stejně jako kdysi pan Ben Hogan," naznačil před časem Woods, jak by mohla vypadat jeho golfová budoucnost.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení