Golf je úžasný. Eso, albatros a mezi tím dvakrát triple bogey

Golf je úžasný

Na tohle kolo golfu irský golfista Rowan McCarthy do konce života nezapomene. Povedlo se mu zahrát něco, co ani Tiger Woods nebo Jack Nicklaus během svých výjimečných kariér nikdy nedokázali. Trefil v jediném kole hole-in-one a chvíli poté i albatros.

Zdánlivě nemyslitelné a neuskutečnitelné se stalo skutkem. Irský golfista Rowan McCarthy zahrál na golfovém hřišti ve Wembley Golf Clubu v Austrálii během jediného kola hole-in-one a následně i albatros.

Eso trefil na tříparové dvanáctce a o chvíli později na pětiparové patnáctce poslal míček do jamky druhou ranou. Něco takového nedokázali během své kariéry ani už jmenované golfové legendy.

Přitom pravděpodobnost, že průměrný rekreační hráč trefí hole-in-one je 12 000 ku jedné, zatímco na albatros dokonce 6 milionů ku jedné. Ale že se podaří obojí zahrát v jednom kole, to je úplně mimo tento svět.

"Byl jsem v naprostém šoku. Nechtěl jsem uvěřit svým očím," přiznal člen irské golfové komunity z Perthu pro list Irish Post. "Golf je hra vzestupů a pádů, ale dnešek stál za to. Určitě to oslavíme, pití jde na můj účet," reagoval McCarthy po dohrání kola.

A přidal i detaily obou parádních tref. "Na dvanáctce při hole-in-one to byla parádní rána sedmičkou železem, na 169 metrů. Míček dopadl na přední část greenu a pomalu dojel až do jamky," popsal své eso.

Při albatrosu mu přálo i kus štěstí. "Na patnáctce jsem hrál pětku železo zhruba ze 185 metrů. Z kopce a pomohl mi svah přiléhající ke greenu. Po něm seběhl míček k jamce, narazil na vlajku a spadl dovnitř. Tam jsem měl i pořádnou kliku," přiznal McCarthy.

Ale nebylo to tak úplně dokonalé kolo. Mezi obě skvěle zahrané jamky totiž vměstnal dvě triple bogey na jamkách 13 a 14. Takže zatímco na dvou jamkách pět ran ubral, na těchto dvou šest nasbíral.

"Jen bych si přál, aby tyhle dvě jamky nebyly," přiznal i tak nadšený irský golfista.

No, není golf úžasná hra?

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení