Nadšení po triumfu v Ryder Cupu vystřídal boj o život

Steve Stricker

Když PGA Tour vydala na konci listopadu zprávu o tom, že se Steve Stricker odhlásil z turnaje QBE Shootout ze zdravotních důvodů, vůbec nic nenasvědčovalo tomu, o jak vážné problémy jde. Poslední kapitán rydercupového týmu USA ale doslova bojoval o svůj život.

Na konci září dovedl Stricker tým USA k historickému triumfu týmu USA v Ryder Cupu nad výběrem Evropy, ale nedlouho poté musel řešit mnohem méně příjemné komplikace.

Natolik závažné, že skončil v nemocnici. Teď už v rozhovoru pro Wisconsin Golf připustil, že se cítí lépe a je šťastný, že vše překonal, ale stále prý nemá vyhráno a čeká ho ještě dlouhá cesta k úplnému uzdravení.

"Pořád ještě nic nemůžu dělat. Stále se potýkám s tím, co vedlo až k zánětu srdečního svalu. Ale vše se pořád zlepšuje," neskrýval Stricker optimismus. Bylo mu ale mnohem hůř…

"Ztratil jsem na váze 25 liber (přes 11 kg). Mám teď váhu jako v prváku na střední. Přišel jsem o všechny svaly a vypadám jako 85letý stařík. Kůže na mně jen visí," popsal aktuální stav 54letý Američan.

Celý řetězec nepříjemných událostí a potíží odstartoval na konci října, jen měsíc po skončení Ryder Cupu. Začalo to bolestí v krku a kašlem. Byl negativně testován na covid a dostal antibiotika, ale tím se problém nevyřešil.

Naopak, jeho stav se zhoršil natolik, že skončil v nemocnici. Po jedenácti dnech byl propuštěn, ale tři dny poté už byl opět zpátky. Zpráva PGA Tour o jeho odstoupení z turnaje QBE Shootout hovořilo "virovém onemocnění, které nesouvisí s covidem".

Situace ale byla mnohem horší. Antibiotika nezabrala, naopak mu začaly otékat rty, krk, žlázy a jazyk. "Začaly se zhoršovat výsledky testů mých jater, zvýšil se mi počet bílých krvinek. S něčím jsem bojoval, ale nemohli jsme zjistit, co to je," uvedl vítěz 12 turnajů PGA Tour.

Stricker přiznal, že v jednu chvíli měl tep až 160 tepů za minutu a začal mít problémy s játry a srdcem. "Podle toho, co mi lékaři později řekli, jsem měl docela dost velký problém," prozradil Stricker.

Od Díkuvzdání až do Vánoc se ale jeho zdravotní stav zlepšil. "V tomhle období se můj srdeční rytmus ustálil. Musím to zaklepat na dřevo. Beru už méně léků, zánět srdce ustupuje. Musí to tak být, protože se cítím lépe," konstatoval Stricker.

"Jsem vlastně šťastný muž. Mám pocit, že se věci ubírají správným směrem. Jen tomu musím dát čas," uzavřel Stricker, i když na golf musí ještě na nějaký čas zapomenout.

Stricker hledal souvislost zdravotních komplikací i Ryder Cupem. "Věnoval jsem téhle práci téměř tři roky. Myslím, že to mohlo hrát roli. Možná můj imunitní systém nefungoval tak, jak měl," doplnil Stricker.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení