Dlouhá pauza znát nebyla. Rahm a Cantlay začali na výbornou

Jon Rahm

První kolo nového roku na turnaji PGA Tour zvládl nejlépe Australan Cameron Smith, který vstoupil do Turnaje šampionů na Havaji rundou osm ran pod par. Hned těsně za ním je ale o jedinou ránu zpět trojice hráčů, v níž jsou i velcí favorité Jon Rahm a Patrick Cantlay.

Rahm i Cantlay mají za sebou skvělý loňský rok. Právě oni dva se prali o vítězství ve FedExCupu a o cenu pro hráče roku na PGA Tour. Úspěšnější byl nakonec Cantlay. Oba si ale dali také dlouhou pauzu od golfu.

Cantlay hrál naposledy Ryder Cup a od té doby se na žádném turnaji neukázal. Po 102 dní přestávce se představil na Havaji na Sentry Tournament of Champions a dlouhé nicnedělání na jeho hře nebylo znát.

Snad jen na první jamce, na níž zahrál bogey. Už na první devítce zahrál dvě birdie, ale to nejlepší si nechal na jamky 13 až 17 – čtyři birdie a jeden eagle a rázem se dostal na druhou příčku.

"Pořád si myslím, že jsem trochu "zrezivělý". Bylo to vidět na začátku kola. I potom mi ještě ulétlo několik ran, ale dokázal jsem zachránit par. Pak jsem to ale rozjel na druhé devítce," zhodnotil Cantlay své první kolo po více než třech měsících.

Rahm, který zoufale potřeboval odpočinek po sezoně sice vyplněné na jedné straně vítězstvími a čerstvými otcovskými povinnostmi, ale na druhé i covidovými problémy, vstoupil do turnaje na havajském ostrově Maui čistým kolem se sedmi birdie.

"Vzal jsem si sice volno, ale jen na gauči jsem neležel a nic nedělal. Pořád jsem posiloval, pořád jsem trénoval jako v plné sezoně. Samozřejmě je ale nerozehranost trochu znát,"konstatoval Španěl.

"Od golfu jsem si dal pauzu tak na tři týdny. Už to bylo hodně potřeba. Ale je příjemné vstoupit do turnaje takovým způsobem," dodal Rahm.

Rahm i Cantlay ztrácí jedinou ránu na Australana Smithe, který sice v úvodu kola zahrál bogey, ale poté už jen rány ubíral a blýskl se i dvěma eagly.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení