Kdo se bojí saúdskoarabské konkurence? Hráči jsou ti poslední

Jordan Spieth

Zatímco PGA Tour se společně s DP World Tour chystají čelit připravované konkurenční golfové superlize poháněné penězi ze Saúdské Arábie a přemýšlejí, jak si udržet nejlepší hráče, jsou to právě hráči, kteří se konkurence nebojí vůbec. Vědí, že z ní mohou jen těžit.

Jak se Turnajem šampionů na Havaji znovu rozjíždí sezóna PGA Tour, přicházejí na přetřes i témata, která aktuálně nejvíce hýbou světovým golfovým děním. Mezi těmi, kdo byl na chystanou konkurenční golfovou ligu dotazován, byl v Kapalue i Jordan Spieth.

Za hráče to shrnul výstižně. Věří, že pro PGA Tour je saúdská konkurence hrozbou, v jistém smyslu jsou ale informace, které už máme nebo kolují v zákulisí, pro Tour prospěšné. A když říká Tour, myslí především hráče, kteří na ní působí.

"Myslím, že hráči jen mohou profitovat ze změn a modernizací, které PGA Tour dělá, nebo je zamýšlí, a na které by mohlo, ale také nemuselo dojít, pokud bychom ty zprávy ze Saúdské Arábie neměli," uvedl Spieth před Sentry Tournament of Champions.

"Takže myslím, že pro nás hráče je to něco, co by mohlo pomoci PGA Tour si s námi sednout a říct si, na které věci bychom se mohli podívat, abychom uspokojili naše členství a případně udělali nějaké změny do budoucna, " pravil 28letý trojnásobný major šampion.

Spieth by se prý nebránil tomu hledat potenciální shody s novou ligou při zachováni integrity PGA Tour. To je pochopitelné, protože i další hráči podle dosavadních informací smýšlejí podobně.

Rádi by zůstali členy PGA Tour či DP World Tour se všemi výhodami, které k tomu patří, ale rádi by si také kousli tu a tam do bohatě nadívaného arabského koláče.

Zatím se mohou těšit z nových bonusů, které PGA Tour v poslední době zavedla. Ať je to 40milionový Players Impact Program nebo všeobecné navýšení odměn na turnajích na 427 milionů dolarů včetně o 15 milionů dolarů vyššího bonusu ve finále FedEx Cupu.

I dosavadní European Tour podepsala nové strategické partnertví s globální společností DP World sídlící v Dubaji, které zahrnuje změnu názvu Tour a navýšení turnajových odměn.

Zatím se žádní hráči konkurenční lize neupsali, ale několik největších hvězd bude se svolením Tour startovat v únoru na turnaji Saudi International, který je nově součástí Asian Tour, nikoliv DP World Tour jako dosud.

"Z mého pohledu budeme muset v budoucnosti vědět, jak na tom jsme, ale z pohledu hráče je, myslím, prospěšné tu mít konkurenci a i Tour možná cítí, že bude v lepší pozici, když si s námi sedne a udělá nějaké změny," dodal Spieth, kterému se po několika horších letech vrací někdejší hvězdná forma.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení