Saúdové oznámili další esa. Zlákali Finaua či Reeda

Saudi International

Turnaj Saudi International hlásí další elitní akvizice. Už tak hvězdné startovní pole zahrnující světovou trojku Dustina Johnsona, pětku Brysona DeChambeaua a šestku Xandera Schauffeleho doplnilo dalších šest hráčů z elitní světové padesátky.

Jsou jimi Tony Finau, Patrick Reed, Matthew Wolff, Cameron Smith, Marc Leishman a Lucas Herbert, kteří se zavázali startovat na turnaji, který je novou vlajkovou lodí Asian Tour. Tento fakt jen potvrzuje, že žádný turnaj asijské série neměl v historii tak silné startovní pole.

Turnaj se koná od 3. do 6. února Royal Greens Golf and Country Clubu v King Abdullah Economic City pod úplným názvem PIF Saudi International powered by SoftBank Investment Advisers.

Půjde o čtvrtý ročník dříve hodně kritizovaného podniku z hlediska autoritářského režimu a lidských práv v Saúdské Arábii, který byl v předchozích třech ročnících součástí European Tour.

Od svého počátku lákal největší světové hvězdy na obří sumy na startovném. V roce 2019 a 2021 ho vyhrál Dustin Johnson, mezitím se v saúdské poušti radoval z triumfu Graeme McDowell.

PGA Tour se po původní nevoli rozhodla svým hráčům udělit povolení ke startu v roce 2022, ale pod podmínkou, že se zaváží k budoucímu startu na AT&T Pebble Beach Pro Am, které se hraje ve stejném termínu.

Organizátoři také definitivně potvrdili, že hlavním sponzorem akce se stal Veřejný investiční fond Saúdské Arábie (PIF), což jen potvrzuje spekulace, že PIF je připraven ustanovit a financovat chystaný konkurenční golfový okruh, jehož základem by mohla bát právě Asian Tour.

PIF stojí také za společností LIV Golf Investments, které šéfuje legenda Greg Norman, a která je hnací silou navrhované Super Golf League. Loni LIV podpořil Asian Tour částkou 200 milionů dolarů na 10 let.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení