Co říká legenda o Nelly Korda? Rok 2021 byl pouhý začátek

Nelly Korda

Jestli někdo dokáže odhalit a popsat, jak vypadá golfový klenot, je to bezesporu Annika Sörenstam. Jednapadesátiletá Švédka a vítězka deseti majorů se řadí k největším legendám ženského golfu a právě ona tvrdí, že to co letos předváděla Nelly Korda, byl pouhý začátek.

Sörenstam opustila profesionální golfovou scénu v roce 2008, ale ženský golf sleduje stále velice pozorně. A samozřejmě její pozornosti nemohl uniknout rok 2021 v podání mladší ze sester Kordových Nelly.

"Nelly prožila opravdu zlomový rok, přesto to pro mě nebylo překvapení. Myslím, že jsem nebyla jediná, kdo jen čekal, kdy se to stane. Je tak snadné se nechat hrou Nelly ohromit," prohlásila Sörenstam na adresu 23leté golfistky, která rok uzavřela jako světová jednička.

"Je vysoká atletka s krásným a silným švihem. Dokáže udeřit tvrdě a má schopnost to opakovat jamku po jamce. A když ji vidíte hrát kolem greenů, zjistíte, že má i skvělou techniku a cit pro míček," popsala 51letá vítězka 72 turnajů LPGA schopnosti Nelly.

Za zásadní změnu ale považuje to, jak posílila svou vlastní sebedůvěru. "Věřila sama sobě a svým schopnostem. Jakmile tohle funguje, je potom jednodušší udělat to znovu a znovu pokaždé," vypíchla další z proměn 23leté dcery bývalého českého tenisty Petra Kordy.

V končícím roce 2021 vyhrála Nelly Korda čtyři turnaje LPGA včetně svého premiérového titulu na majoru, na KPMG Women’s PGA Championship. Navíc přidala i zlato na olympijském turnaji v Tokiu.

Po svém vítězství na majoru se také poprvé v kariéře stala světovou jedničkou. A vedle čtyři titulů přidala ještě desítku umístění v top 10 na turnajích LPGA.

"Jsem velký fanoušek Nelly. Skvěle reprezentuje ženský golf a je výjimečným vyslancem sportu," potvrdila Sörenstam, která sama vyhrála PGA Championship třikrát za sebou v letech 2003 až 2005 a k tomu přidala dalších sedm vítězství na majorech.

"Tohle je ale teprve začátek. V příštích letech budeme Nelly hodně vídat na nejvyšších pozicích na golfových turnajích. O tom není pochyb," prorokuje Sörenstam mladší ze sester Kordových báječnou golfovou budoucnost.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení