Pomáhal si DeChambeau steroidy? Co odhalil dopingový test?

Bryson DeChambeau

Proměna Brysona DeChambeaua během posledních několika let v osvaleného hromotluka nemohla uniknout pozornosti. A také se stala předmětem spekulací, že si k téhle proměně pomohl 28letý Američan i nedovolenými prostředky. Na to si nachystal ráznou odpověď.

DeChambeau během letošní sezony nepřestával udivovat délkou svých ran. Stal se jedničkou na PGA Tour v délce drivů a "odskočil" si i na světový šampionát specialistů golfových ranařů. Ani mezi nimi se neztratil.

Vítěz US Open z roku 2020 výrazně v posledních letech zesílil, nabral svalovou hmotu, což se projevilo nejen na délce jeho ran, ale také se objevily spekulace, že si ke svým svalům pomohl i zakázanými látkami, steroidy a dopingem.

Na tahle podezření se DeChambeau rozhodl rázně odpovědět a zveřejnil video, které začíná titulkem: "Jsem na steroidech?"

Pak už odhaluje nejen to, že si nechal odebrat a vyšetřit svůj krevní vzorek a moč, ale především to, jaký výsledek dopingový test přinesl.

"Vše je negativní. Nic!" hodně důrazně prohlásil DeChambeau, když ukazoval ve svém mobilu výsledky testu, který obsahoval dlouhý seznam negativních výsledků na přítomnost látek, jako amfetamin, metamfetamin, anabolik, různých maskovacích látek a růstového hormonu.

"Chtěl jsem, abyste to viděli, protože nikdo jiný tohle dělat nebude. Tohle jsou informace o mém zdravotním stavu, které jsem ochoten zveřejnit," prohlásil 28letý golfový ranař do kamery.

"Chci, aby každý věděl, že jsem na své proměně a kondici pracoval způsobem, který byl, doufejme, přirozený a je za tím jen a jen tvrdá práce. Vím, co jsem pro to udělal. Ale co vy?" zakončil svůj komentář na videu, na němž je také ukázka jeho tvrdého tréninku.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení