Hráči PGA Tour budou moci hrát v Saúdské Arábii. Co za to?

Saudi International

První problém mezi nejlepšími hráči světa a PGA Tour ohledně startů na turnaji v Saúdské Arábii je podle všeho vyřešen. Hráči dostanou požehnání na turnaji Saudi International v příštím roce startovat, PGA Tour ale od nich bude chtít protislužbu.

Akce The Saudi International se bude hrát od 3. do 6. února na hřišti Royal Greens Golf and Country Club. V minulosti turnaj European Tour je nově součástí Asian Tour a bere se jako další saúdský krok ke golfové revoluci v kalendáři turnajů v podobě vlastní série.

I proto především vedení PGA Tour dlouho bojovalo proti tomu, aby hráči její série mohli na turnaji startovat. Nakonec ale podle všeho dojde ke kompromisu bez dalších tahanic.

Skupinka hráčů, do které mimo jiné patří světová trojka Dustin Johnson, pětka Xander Schauffele a sedmička Bryson DeChambeau, dostane povolení na turnaji startovat, výměnou za to, že se v budoucnu ukáže v Pebble Beach. Právě tam se totiž bude konat ve stejném termínu tradiční akce PGA Tour AT&T Pebble Beach Pro-Am.

Podle informací Golfweeku by se hráči, kteří na turnaji v Pebble Beach startovali v u plynulých pěti letech, měli zúčastnit jednoho ze dvou následujících ročníků. Hráči, kteří v Pebble Beach v posledních pěti letech nehráli, pak dvou z následujících tří.

 

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení