Golfisty roku 2021 se stali Spilková, Lieser, Kousková a Jakubčík

Ondřej Lieser

Během 26. Večera českého golfu byli vyhlášeni nejlepší golfisté a golfistky za uplynulý rok podle České golfové federace. V předtočeném ceremoniálu ze Slovanského domu, který v sobotu 18. prosince premiérově odvysílala stanice Golf Channel, vzešli jako nejlepší hráči sezony profesionálové Klára Spilková s Ondřejem Lieserem a amatéři Sára Kousková a Filip Jakubčík.

Během slavnostního vyhlášení, o které se pro ČGF promotérsky postarala společnost Relmost, došlo i na další oceněné. Výroční ceny PGA of Czech Republic se dočkal Filip Mrůzek, do Síně slávy pak byli uvedeni Zdeněk Kodejš a Jiří Němec. Nejoblíbenějším hřištěm v hlasování golfistů byla vyhlášena Kaskáda a nekvalitnějším Panorama Kácov.

Vrcholem sezony byl pro Kláru Spilkovou bezesporu start na olympijských hrách v Tokiu. Na turnaji pro šedesátku hráček obsadila 23. místo a výrazně vylepšila 48. příčku ze své olympijské premiéry v Riu.

V zámořské LPGA vstoupila nadějně do sezony. Ve svém prvním startu na Lotte Championship na Havaji obsadila dělené 12. místo jedinou ránu od top 10, což je její druhé nejlepší umístění na LPGA. Z dalších osmi turnajů zámořské série prošla cutem třikrát a přidala jedno umístění v top 20. Na turnaji Walmart NW Arkansas Championship skončila na 19. místě.

Ondřej Lieser vstoupil do své první kompletní sezony na European Tour v Keni, odkud si odnesl dělené 33. a 30 místo. Před domácími fanoušky na D+D REAL Czech Masters se blýskl parádním úvodním kolem, po němž dělil skvělé 3. místo. Nastavenou laťku ale neudržel a na Albatrossu nakonec dohrál až na 60. pozici.

Jako první český golfista v historii se 30letý profesionál probojoval na olympijský turnaj, v Tokiu skončil 60. To, že golf umí, předvedl na hřišti Kasumigaseki na závěrečných devíti jamkách, které zahrál tři rány pod par. Ve druhé půlce sezony – na Challenge Tour v Německu dokonce vedl, ale bylo z toho 11. místo. Na Dutch Open v rámci European Tour obsadil dělenou 19. pozici.

Dvaadvacetiletá Sára Kousková přidala další pozoruhodnou sezonu. Vítězila v ní nejen na amatérské scéně, ale i mezi profesionálkami. V zámoří vyhrála univerzitní turnaj Arizona Wildcat Invitational.

Do historie českého golfu se zapsala vítězstvím na LETAS na akci Amundi Czech Ladies Challenge na Konopišti a 17. skončila na podniku LET v Berouně. Byla i členkou šestičlenného týmu ČR, který skončil šestý na ME družstev žen v Irsku. Sezonu uzavřela na 35. místě světového amatérského žebříčku jako nejlepší Češka a aktuálně bojuje o kartu na Ladies European Tour, když se v příštím roce stane profesionálkou.

Osmnáctiletý Filip Jakubčík má za sebou hodně povedenou sezonu. Vyhrál mezinárodní mistrovství republiky na rány na Kunětické Hoře, stejně jako mezinárodní mistrovství dorostenců na Kaskádě. Činil se i za hranicemi. Zvítězil na prestižním turnaji do 18 let German Boys Open a na zámořských juniorských turnajích Sean Foley Performance Junior Championship a Copa Valle de Mexico.

Neztratil se ani v přímém měření sil s nejlepšími českými profesionály. Na turnaji Czech Open Golf Tour na Kaskádě skončil dělený druhý. Druhý skončil i v oficiálním žebříčku České golfové federace.

Přehled oceněných na 26. Večeru českého golfu

Golfista roku ČGF Filip Jakubčík
Golfistka roku ČGF Sára Kousková
Golfista roku ČGF/PRO Ondřej Lieser
Golfistka roku ČGF/PRO Klára Spilková
Mladší žák roku Louis Klein
Mladší žákyně roku Kristýna Květoňová
Starší žák roku Matouš Zach
Starší žákyně roku Annika Kohoutková
Kadet roku Timotej Formánek
Kadetka roku Denisa Vodičková
Dorostenec roku Matěj Bača
Dorostenka roku Barbora Bujáková
MID amatér roku Dominik Pavouček
MID amatérka roku Silvie Dittertová
Senior roku Pavel Vilimovský
Seniorka roku Martina Fulínová
Raiffeisenbank CGAT/M Timotej Formánek
Raiffeisenbank CGAT/Ž Denisa Vodičková
 
Výroční cena České golfové asociace hendikepovaných: Jan Procházka
Cena Českého svazu greenkeeperů: Petr Sklenička
Výroční cena PGA of Czech Republic: Filip Mrůzek
Síň slávy: Zdeněk Kodejš a Jiří Němec
 
Nejoblíbenější hřiště: Golf Resort Kaskáda
Nejkvalitnější hřiště: Golf Resort Panorama

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení