Petr Korda si plní sen. Zahraje si s dcerou golf proti Tigeru Woodsovi

Petr Korda

Letošní PNC Championship má skutečně našlapané startovní pole. Není to pouze Tiger Woods se svým synem Charliem, kdo poutá pozornost. Nejen golfoví, ale všichni sportovní fanoušci jsou natěšení mimo jiné i na start české tenisové legendy Petra Kordy, který se turnaje zúčastní se svou dcerou Nelly. A splní si tak svůj velký sen.

Petr Korda, který v roce 1998 senzačně ovládl tenisové Australian Open, se zatím na golfovém hřišti pohyboval po boku svých úspěšných dcer během turnajů pouze jako kedík. Tentokrát ale vezme do ruky své vlastní hole a pokusí se golfovým legendám konkurovat.

"Golf jsem začal vnímat, když John Daly vyhrál (v roce 1995) British Open. Constantino Rocca tehdy nedal svůj chip a on pak dal ten fenomenální putt. O rok později jsem pak hrál turnaj v Cincinnati a konal se také US Men's Championship, který hrál mladý Woods. Když byl dole, zahrál neskutečný eagle a já si řekl, že ten kluk bude hodně dobrý," zavzpomínal pro novináře před začátkem turnaje na své začátky sledování golfu Korda.

Ten si nyní proti oběma golfovým legendám zahraje na jednom turnaji a s Johnem Dalym a jeho synem Johnem II: půjde v prvním kole dokonce společně s Nelly v jednom flightu. A je na to náležitě pyšný.

"Myslím, že nikdo z tenisových velikánů nebo obecně tenistů nemůže říci, že se dostal do startovního pole s takovými hráči. Je to fantastické. Já tu jsem díky Nelly a je to jako by se mi plnil sen. Vždyť tohle jsou kluci, které jsem sledoval dvacet nebo třicet let v televizi. Být s nimi na jedné startovce je opravu výjimečné," dodal Petr Korda.

Nejde přitom pouze o soupeře, ale také o to, že si zahraje soutěžní golf na té nejvyšší úrovni společně s jednou ze svých dcer: "Budeme mít na co vzpomínat. Je to pro mě čest a je to dobře i pro ženský golf, že si zahraje na akci s takovými hráči, jako jsou Palmer, Trevino a další..."

"A Tiger Woods," doplnila ho s úsměvem Nelly. "Jasně, samozřejmě jsem s ním chtěl končit. Je to jako třešnička na dortu, že to máme pana Woodse," dodal její šťastný otec.

Kromě dvoučlenných rodinných klanů Kordových, Dalyových a Woodsových se na letošním PNC Championship, který se hraje v sobotu a neděli v Orlandu na Floridě, objeví mimo jiné i týmy Faldo, Player, Trevino, Thomas, Stenson nebo Furyk.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení