Další kandidát na kapitána týmu Evropy v Ryder Cupu řekl ne

Graeme McDowell

Skoro to vypadá, že se do kapitánování evropského týmu v Ryder Cupu po letošním výprasku v USA nikomu moc nechce. Poté, co Lee Westwood a Justin Rose už s předstihem oznámili, že dávají přednost hráčské kariéře, v podobném duchu odmítl i Graeme McDowell.

Graeme McDowell figuroval v širším okruhu možných kandidátů, kteří by mohli vést tým Evropy v roce 2023 v Itálii v duelu Ryder Cupu proti výběru USA. Teď ale 42letý Severní Ir rozšířil seznam těch, kteří už dopředu řekli své ne funkci kapitána pro tento duel.

"Hraní je momentálně stále moje priorita číslo jedna. Opravdu a upřímně říkám, že bych právě teď neměl čas ani schopnost pracovat ve funkci kapitána na 110 procent," uvedl před turnajem QBE Shootout.

Rozšířil tak seznam těch, kteří se už s předstihem vzdali kandidatury na evropského kapitána pro duel v roce 2023 v Římě. Po Westwoodovi a Roseovi a stále váhajícím a nerozhodnutým Henrikem Stensonem.

"Samozřejmě, a to nijak neskrývám, bych se jednou kapitánem rydercupového týmu Evropy rád stal, ale prostě si myslím, že teď to není ta pravá chvíle," konstatoval golfista s přezdívkou G-Mac.

McDowell odehrál čtyři Ryder Cupy v rozmezí let 2008 až 2014 a třikrát byl členem vítězného týmu. V posledních dvou letech ale byl už členem týmu pouze jako asistent kapitána.

"Myslím, že jsem na tuhle funkci pořád ještě trochu mladý a mám před sebou věci, které chci ve své golfové kariéře ještě dosáhnout. Pořád věřím, že můžu být součástí týmu jako hráč. Na druhou stranu, kapitánství je rozhodně něco, co bych v budoucnu chtěl dělat," přiznal vítěz US Open z roku 2010.

Jedním z největších favoritů na pozici kapitána tak zůstává Luke Donald, který má i podporu Roryho McIlroye, zatímco McDowell by se mohl stát kapitánem pro duel v roce 2027, který se hraje v Irsku na hřišti Adare Manor.

"Mám za sebou neuspokojivých osmnáct měsíců," prozradil McDowell, který se propadl ze 49. místa ve světovém žebříčku na aktuální 308. pozici. Mezitím podstoupil operaci lokte a vrátil se golfu po dvouměsíční pauze.

"Zranění ovlivnilo jistým způsobem moji hru, potřeboval jsem si dát pauzu a těším se na novou sezonu. Věřím, že na ní budu dobře připravený," prohlásil 42letý Severní Ir.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení