Málem jsem letos skončil s golfem, odhalil DeChambeau

Bryson DeChambeau

Asi jen Bryson DeChambeau samotný ví, nakolik je jeho poslední přiznání upřímnou zpovědí, nebo nakolik je to promyšlený "píárový" krok. V rozhovoru během Woodsova turnaje na Bahamách před několika dny přiznal, že málem letos skončil s golfem.

Na první pohled prožíval DeChambeau velice slušnou sezonu. V březnu vyhrál turnaj Arnold Palmer Invitational, v závěru sezony až v play-off ztratil titul na BMW Championship. Výborně odehrál i Ryder Cup.

Pravdou je, že mezitím zaměstnával média a golfové fanoušky jeho konflikt s Brooksem Koepkou, který oba hráči poctivě přiživovali.

"Byly chvíle – a nedělám si legraci – kdy jsem prostě cítil, že chci ze hry odejít. Málem jsem letos skončil s golfem," odhalil DeChambeau v rozhovoru pro New York Post během turnaje Hero World Challenge.

"Prostě jsem si říkal, že nic z toho, co se kolem mě děje, nepotřebuju. Proč? Proč bych se měl vystavovat takovému mučení," přiznal 28letý Američan.

Vítěz US Open z roku 2020 se dostával na přední stránky novin nejen díky svému golfu, ale mnohem častěji kvůli svým kontroverzím. Od jeho sporu s Koepkou přes rozchod se svým caddiem Timem Tuckerem, konflikt s firmou Cobra, s jejímiž holemi hraje, až po odmítavý postoj k vakcinaci proti Covidu-19.

Odmítání očkování se nakonec stalo tou poslední kapkou, kvůli níž následně DeChambeau odmítal několik týdnů komunikovat s médii.

"Lidé ničili můj charakter. Všechno se odehrávalo na sociálních sítích. Říkal jsem si: Tohle fakt nemám zapotřebí. Můžu odejít a být do konce života úplně v pohodě a šťastný. Jít odpálit dlouhý míč a zabalit to," uvedl DeChambeau.

Nakonec našel pomoc a podporu z míst, kde by to asi čekal málokdo – od hollywoodské herecké hvězdy Chrise Pratta.

"Řekl mi tehdy: Hele, když točím film a lidi říkají, že ten film je hrozný a já nejsem dobrý herec, tak to nedefinuje, kdo jsem. Respektuji ho a respektuji jeho názor, protože on získal spoustu cenný zkušeností, když procházel těžkými chvílemi," konstatoval vítěz osmi turnajů PGA Tour.

"Řekl mi, že to, co mě opravdu definuje, není to, když jsem na golfu, ale osoba, kterou jsem mimo golf. A mám to brát jako příležitost ukázat lidem, kdo doopravdy jsem," vysvětlil DeChambeau to, čím si během roku procházel.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení