Případ Olesen u soudu: Sahal mi na prsa a líbal mě

Thorbjorn Olesen

U soudu v Londýně pokračuje soud s vítězem Ryder Cupu z roku 2018 Thorbjornem Olesenem, který byl kvůli Covidu-19 odročen z loňského léta až na prosinec 2021. Až nyní tak vycházejí najevo další detaily z července 2019, kdy Dán letěl z Ameriky do Londýna pod vlivem alkoholu a prášků na spaní.

Olesen se vracel z Nashvillu z turnaje FedEx Cup St. Jude Invitational, když byl po přistání v Londýně zatčen a obviněn ze sexuálního napadení, opilosti a napadení. Měl také močit v letadle na sedadlo v první třídě.

European Tour původně nechtěla hráče pustit zpět do hry do soudního rozhodnutí, ale po loňském odročení mu po roce přeci jen zákaz startu na turnajích zrušila. Nyní se však soud s 31letým Olesenem v Londýně i za jeho účasti znovu rozběhl.

Vítěz pěti turnajů na European Tour obvinění popírá a tvrdí, že si své chování po požití prášků na spaní v kombinaci s alkoholem nepamatuje.

Během pondělního soudního řízení se četlo prohlášení členky posádky British Airways Sarah Whitové, která uvedla, že Olesenovi před letem servírovala sklenku šampaňského a vodku s brusinkovým džusem. Tvrdí také, že ho viděla pít růžové šampaňské ze sklenice jiného cestujícího.

Dále prohlásila, že Olesen během letu neuposlechl její pokyny a napadl ji. Dodala, že "za 27 let služby se nikdy nesetkala s tak špatným chováním na palubě letadla."

Další žena, která si nepřeje být jmenována, protože je údajnou obětí sexuálního napadení, vypověděla, že ji Olesen během letu chytil za ruku a začal líbat.

"Nepustil mě, a pak mi mu přitiskl obličej do zátylku. Měla jsem pocit, že zjevně neví, co dělá. Pravou ruku měl kolem mých zad a levou rukou mě chytil za mé pravé prso a přejížděl po něm. Byla jsem v šoku, překročil hranici," stálo ve čtené výpovědi.

Šéf palubního personálu Graham Gee dále u soudu uvedl, že Olesen se "zdál být nejistý na nohou a pod vlivem něčeho." Dodal, že dánský profesionál se pak k němu začal chovat afektovaně, když ho "držel za ruku a líbal mu ji." Prý se také "křižoval a líbal mu ruku jako Bohu."

Soud také vyslechl prohlášení Iana Poultera, který byl Olesenovým spolucestujícím, stejně jako Justin Rose. Poulter uvedl, že Olesen byl "v dobré náladě" a "velmi žoviální", když nastupoval do letadla. Angličan dále uvedl, že sám požil nějaké prášky na spaní, ale Olesenovi žádné nepodal.

"Pomáhal jsem mu usadit se zpátky na místo. Vypadal trochu hůře a opotřebovaně a já jsem jen předpokládal, že toho moc vypil," uvedl Poulter s tím, že nevěděl, co se stalo.

V rozporu s tím se zdají být ale výpovědi dalších svědků. Další členka posádky Helen Devereuxová uvedla, že kolem Olesenova letadla si všimla srocení malé skupinky lidí s "hrstkou jasně zbarvených pilulek" a slyšela, jak někdo říká: "Jasně, dám si nějakou."

Cestující John Haggis zase slyšel praskající zvuk plata tablet označovaných jako Xanax, a také slyšel mluvit Poultera o tom, že už dříve Olesenovi jednu dal a "že by si měl vzít další, pokud uzná za vhodné."

"Vypadalo to, že chtějí pořádat večírek," uvedla Whitová s tím, že později se pokoušela Olesena dostat ze záchodu, když Dán tlačil na dveře, které se otvíraly táhnutím. V tu chvíli jí měl Olesen strčit rukou do ramene se slovy: "Tohle je všechno o tobě, viď."

Whitová pak za pomocí personálu a Poultera usadila Olesena zpět do sedadla, ale ten se měl později opět probudit a vymočit se do uličky a také na Haggisovo sedadlo.

Podle výpovědi další členky personálu prý operoval s nějakými léky i Rose. Letuška Siobhan Clarková ho viděla otevírat zavazadlovou skřínku, vyndat z ní malou lahvičku a jít za Olesenem. Když se vrátil, měl mít v ruce bílou tabletu a říct: "Nic si nevzal, protože tohle jsem našel na jeho místě."

Po přistání a zatčení prý Olesen u výslechu podle žalobce Maxe Hardyho vypověděl, že ho jeho chování velmi mrzelo a cítil se trapně. Řekl, že si vzal nějaké přírodní i jiné prášky na spaní a vypil pět nebo šest drinků zahrnujíc červené víno, pivo i vodku s úmyslem "se sejmout".

Olesenovi se po roční pauze již nedaří tolik. I vinou zraněného zápěstí naskočil do sezóny European Tour až v dubnu. Vrátil se sice děleným pátým místem na Gran Canaria Lopesan Open, ale další umístění v TOP 10 uhrál až v listopadu na AVIV Dubai Championship. Mezitím zaznamenal jen dvě umístění v TOP 20. V celkem 17 turnajích neprošel osmkrát cutem a v hodnocení Race to Dubai skončil na 129. místě.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení