Skvělý Hovland. U Woodse rozšířil svůj "Tropical Slam"

Viktor Hovland a Tiger Woods

Měla to být spanilá jízda Collina Morikawy na golfový trůn světové jedničky, ale golf dokáže být nevyzpytatelný. Morikawa náskok pěti ran neudržel a místo něj se z vítězství na Hero World Challenge na Bahamách, jehož hostitelem je Tiger Woods, radoval Viktor Hovland.

Zdálo se, že karty před závěrečným kolem turnaje Hero World Challenge jsou jasně rozdány. Všechny trumfy držel Morikawa, který letos vyhrál The Open, jako první Američan v historii se stal evropskou jedničkou poté, co vyhrál závěrečný podnik evropské série v Dubaji i celkové pořadí Race to Dubai.

Jenže na začátku kola propásl tři šance na birdie, vzápětí na čtyřce a šestce poslal míček do křoví a bylo z toho dvakrát double bogey. Když přidal na devítce bogey, už nevedl a nakonec dohrál kolo se skóre +4 a skončil na děleném 5. místě.

Na chvíli se dostal do čela Sam Burns, ale když zahrál na čtrnáctce triple bogey, poroučel se i on. To už držel otěže v rukou pevně Hovland, který na první devítce zahrál tři birdie.

Na druhé pak předvedl famózní úsek na jamkách 14 až 16. Dva eagly za sebou plus birdie znamenaly definitivní trhák, takže si mohl dovolit i dvě bogey na závěrečných dvou jamkách.

"Opravdu jsem si nemyslel, že bych ještě mohl vyhrát. Ale vím, že tohle hřiště dokáže být nevyzpytatelné a nebezpečné. Můžete tady sbírat birdie, ale taky jse tady snadné vyrobit bogey i něco horšího. A když se vám povede dobrý výsledek, může se pak stát ledacos," prohlásil Hovland.

"Bylo trochu smutné sledovat Collina, jak nehraje dnes nejlépe. Je to skvělý hráč a čekal jsem, že s přehledem uhájí první příčku i vítězství. Golf ale není vždycky jednoduchý," okomentoval 24letý Nor finálové kolo, které pro něj znamenalo čtvrté zámořské vítězství.

Rozšířil tak svůj "Tropical Slam". Před triumfem na Bahamách totiž vyhrál turnaje PGA Tour v Portoriku a Mexiku, kde vyhrál dokonce dvakrát.

"Není tu příliš mnoho podobností s Norskem, takže to sám moc nechápu. Zdejší tráva není něco, na co bych byl zvyklý, ale z nějakého důvodu se mi tady hraje dobře," přiznal Hovland, který dohrál se skóre -18. O jednu ránu před Scottiem Schefflerem.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení