Morikawa míří na světový trůn. DeChambeau a McIlroy odpadli

Collin Morikawa

Collin Morikawa je na nejlepší cestě stát se ve 24letech poprvé v kariéře světovou jedničkou, byť by to bylo jen na jeden týden. Ve 3. kole Hero World Challenge na Bahamách zahrál 64 ran a před poslední rundou vévodí 20člennému leaderboardu elitních světových hráčů s náskokem pěti ran.

Neoficiální turnaj PGA Tour, za který se ovšem udávají body do světového žebříčku, potřebuje Morikawa vyhrát, aby stanul v jeho čele. A v sobotu k tomu udělal rázný krok.

Ačkoliv v polovině turnaje pořádaném na Bahamách Tigerem Woodsem ztrácel na vedení jednu ránu, po dalším kole už vede se skóre -18 o pět ran, což je s jeho současnou formou luxusní náskok na to, aby odsoudil nejbližší pronásledovatele k boji o druhé místo.

Jen bránit se ale nehodlá. "Když se podíváte na moji hru, tak ani není nijak bláznivá nebo hloupá, takže nemusím nic měnit. Postačí, když budu pokračovat v tom, co dělám. Možná se necítím tak dobře s driverem, ale v ostatních aspektech jsem silný," uvedl Morikawa, který vyniká svou metodickou hrou, ve které nad sílu vyniká preciznost.

Tu předvedl také při svém chipu ze 30 metrů na pětiparové trojce, kterým poslal míček rovnou do jamky a zapsal eagle. V dalším průběhu dne pak přidal ještě šest birdie a donesl na turnaji zatím jako jediný čistou skórkartu.

Je tak na nejlepší cestě, aby za své druhé vítězství v řadě opět dostal něco navíc. Před dvěma týdny to bylo za triumf na DP World Tour Championship v Dubaji i celkové vítězství na European Tour, kterého dosáhl jako první Američan v historii. Tentokrát by to byla pozice světové jedničky.

Pět ran na Morikawu ztrácí Brooks Koepka. Šest ran Patrick Reed, Tony, Finau, Sam Burns, Viktor Hovland a Daniel Berger. Z průběžného vedení až na dělené deváté místo se ztrátou osmi ran klesl po nepovedeném 3. kole za 73 ran Bryson DeChambeau.

Ještě hůře se vedlo Rorymu McIlroyovi, který vedl po prvním kole. Ve třetím ale zahrál 75 ran a klesl až na 18. místo ze 20 startujících. Pod ním jsou už jen Henrik Stenson a Jordan Spieth.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení