DeChambeau zaútočil, Koepkovi chystá odplatu

Bryson DeChambeau

Po druhém kole Hero World Challenge na Bahamách tu máme zajímavou zápletku. Po skvělé rundě za 64 ran se v Albany dostal o jednu ránu do vedení Bryson DeChambeau, který má za zády svého úhlavního rivala Brookse Koepku, a také Collina Morikawu útočícího na pozici světové jedničky.

Koepka DeChambeaua minulý týden jasně porazil v Las Vegas v posledním vydání The Match a DeChambeau by jistě nepohrdl rychlou odvetou okořeněnou vítězstvím na turnaji Tigera Woodse, který sice není oficiálním podnikem PGA Tour, ale udělují se za něj body do světového žebříčku.

V něm by po turnaji převzal poprvé v kariéře vládu Morikawa, potřebuje k tomu maličkost, zvítězit. S jeho aktuální formou to však není zdaleka nic nereálného, což před dvěma týdny ukázal v Dubaji, kde vítězstvím na DP World Tour Championship ovládl i celou sezónu European Tour.

DeChambeau zahrál v pátek deset birdie. Skórkartu mu pokazil pouze dabláč na šestnáctce. Do víkendu tak půjde s minimálním náskokem. V sobotu ale nepůjde v posledním flightu s Koepkou, i když by si to přál. "Bylo by to sladké," pravil po druhém kole.

DeChambeau bude v sobotu spárován s Morikawou, zatímco Koepka půjde před nimi v předposledním flightu s Tonym Finauem, který v polovině turnaje rovněž ztrácí na vedení jednu ránu.

Morikawa vyjel v pátek leaderboardem nahoru na druhé devítce, kde zahrál sekvenci birdie, birdie, eagle. Pak sice ztratil ránu na těžké osmnáctce, kde hrál proti silnému větru, ale po kole za 66 ran je v polovině turnaje v pozici, ve které chtěl být.

"Musím využít tu dynamiku pro zítřek," plánuje Morikawa, kterého posune na pozici světové jedničky jedině vítězství. Ale paradoxně jen na týden, protože pak by se měl na základě dvouletého posuvného kalendáře OWGR vrátit zpět na trůn Jon Rahm, který tento týden nehraje.

36 jamek před koncem je ale 20členné startovní pole stále velmi vyrovnané a hráči v TOP 10 jsou v rozmezí pouhých čtyř ran.

Je mezi nimi i Rory McIlroy, který vedl po prvním kole, ale ve druhém zahrál pouze jednu ránu pod par. I když zapsal šest birdie, o lepší výsledek ho připravily tři bogey a dabláč.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení