Spilková nabrala na úvod Q-Series LPGA ztrátu

Klára Spilková

Klára Spilková zahájila v Alabamě svou pouť za znovuzískáním karty na LPGA. Po úvodním kole Q-Series za 73 ran je se skóre +1 až na děleném 70. místě a v dalším průběhu tak bude mít co dohánět.

Spilková letos odehrála na elitním světovém ženském okruhu devět turnajů, v nichž si kartu na LPGA pro rok 2022 nezajistila. Musela tak do náročné Q-Series, ze které po osmi kolech postoupí na LPGA nejlepších 45 hráček ze 110 startujících včetně dělených míst.

První ze dvou turnajů Q-Series se hraje na dvou hřištích Magnolia Grove Golf Clubu v Mobile a Spilková ho rozehrála na hřišti Crossing. První birdie zahrála hned na dvojce, ale pak se jí dlouho nedařilo skórovat. Naopak si připsala tři rány navíc po bogey na čtyřce, devítce a třináctce.

Když pak zahrála druhé birdie na čtrnáctce, přišlo vzápětí čtvrté bogey na patnáctce. České ženské jedničce se však podařilo na závěr také potřetí skórovat a berdíkem na osmnáctce se přiblížila na jednu ránu k paru.

Zatím to však nestačí na víc, než na umístění v osmé desítce. Příležitost vylepšit své průběžné skóre v Q-Series bude mít Spilková v pátek na druhém a kratším turnajovém hřišti Falls.

Po prvním kole vede Dánka Emily Kristine Pedersen, která na Falls zahrála 65 ran a je na skóre -6. Společně s ní dělí vedení Peiyun Chien a Alejandra Llaneza, které zahrály na delším hřišti Crossing 66 ran.

Průběžné výsledky Q-Series naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení