Hodiny tikají, nemládnu, říká Woods. V St. Andrews ale chce hrát

Tiger Woods

Ve čtvrtek startuje turnaj Hero World Challenge, jehož hostitelem je Tiger Woods. A měl napilno už před jeho zahájením. Poprvé od únorové těžké autonehody hovořil s médii o svém léčení, návratu ke golfu i o tom, že by rád hrál v St Andrews na The Open v příštím roce.

Woods přiznal, že během své kariéry prožil řadu nepříjemných peripetií a zdravotních trablů, po kterých bylo obtížné se vracet. Ale nikdy to nebylo tak těžké, jako po osudné únorové autohavárii, při níž málem přišel o pravou nohu.

"Tohle bylo mnohem obtížnější, než všechno předtím. Těžko se vysvětluje, jak těžké bylo strávit tři měsíce zcela bez pohybu a další měsíce jen s velice omezeným. Jen jsem se těšil, až se dostanu ven. To byl můj cíl. Ostatně, venku jsem strávil prakticky celý svůj život," konstatoval vítěz patnácti majorů.

Zároveň přiznal, že nemá žádný časový harmonogram svého návratu zpět ke hraní golfu. "Nevím, kdy se to stane. A nevím, jestli to bude opět na úrovni PGA Tour. Občas si zahraju kolo, ale spíš je to k zasmání, že něco takového dokážu," prozradil bývalý první hráč světa.

"Vidět, jak některé moje rány padají k zemi mnohem kratší, než bývaly dřív, to mě trochu zaráží. Ale na druhou stranu dokážu ty rány zopakovat, a to je něco, co jsem si dlouho myslel, že už nedokážu. Jsem schopen hrát golf, ale na jaké úrovni? To nevím," uvedl Woods.

"Navíc hodiny tikají a já nemládnu," dodal vítěz 82 turnajů PGA Tour, který na konci prosince oslaví 46. narozeniny.

Jedním přáním se ale netají. Rád by si příští rok zahrál na The Open v St. Andrews. Nicméně připouští i to, že se to nemusí povést, protože má před sebou stále ještě dlouhou cestu rehabilitací zraněné nohy.

"Rád bych si zahrál v St. Andrews, o tom není pochyb," řekl Woods, který Claret Jug v "domově golfu" získal v letech 2000 a 2005. "Je to moje nejoblíbenější hřiště na světě. Včetně večeře šampionů, která je součástí turnaje. Strašně rád bych si Open zahrál a snad se mi to podaří," přál si Woods.

Zároveň ale připouští, že existuje množství faktorů, které mohou jeho návrat zcela zhatit, nebo zkomplikovat. Přiznal i to, že v jednu chvíli bezprostředně po havárii byla "na stole" i amputace jeho pravé nohy.

"Jsem smířený i s tím, že moje kariéra na nejvyšší úrovni je u konce. Je mi jasné, že moje noha nebude už nikdy ve stavu jako dřív. Že už ji nebudu moct zatížit a ani cvičit jako předtím," prozradil Woods.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení