Woods věří, že se jednou vrátí. Už ale nikdy naplno

Tiger Woods

Tiger Woods téměř přišel o nohu. Nyní však věří, že se jednoho dne dokáže vrátit, i když si nemyslí, že bude moci ještě někdy hrát plný program. Se svou realitou je však smířený. To je v kostce to hlavní, co sdělil ve svém prvním rozhovoru po těžké únorové autonehodě.

15násobný major šampion věnoval svůj první rozhovor od nehody na předměstí Los Angeles Henni Koyack z Golf Digestu. Působil v něm velmi uvolněně, vyrovnaně a smířeně se svou současnou situací, která mu zřejmě už nikdy nedovolí vrátit se na PGA Tour v plném rozsahu.

Své turnaje si ovšem pečlivě vybíral už po svém posledním comebacku po několika operacích zad, přesto dokázal opět vyhrávat, včetně svého památného pátého vítězství na Masters v roce 2019.

Fanoušci se tak mohou definitivně radovat a těšit se na jeho návrat. Tiger ještě nekončí, zní hlavní poselství.

"Nemusím soutěžit a bojovat proti těm nejlepším hráčům na světě, abych měl skvělý život. Po fúzní operaci zad jsem ještě jednou musel vylézt na Mt. Everest. Musel jsem a dokázal jsem to. Tentokrát si nemyslím, že budu mít tělo na to, abych vylezl na Mt. Everest, ale to je v pořádku," povídal Tiger.

"Pořád ale můžu být součástí hry. Když bude moje noha v pořádku, pořád můžu tu a tam odehrát nějaký turnaj. Ale pokud jde o to vylézt opět až na vrchol, nemyslím si, že by bylo realistické to ode mě očekávat," uvedl Woods z tréninkového zázemí floridského domova.

"Co, myslím, je realistické, že jednoho dne bych mohl hrát opět na Tour. Nikdy na plný úvazek, už navždycky, ale vybírat si jako pan Hogan několik akci za rok a tam hrát," zmínil Woods legendárního Bena Hogana, který se v 50. letech také vracel po své téměř smrtelné autonehodě. 

"Na to se teď připravuji a nějak trénuji, ale myslím, že od teď to budu muset brát takhle. Je to nešťastná realita, ale je to moje realita. A já tomu rozumím a přijímám to," pravil Woods vyrovnaně.

"Po nehodě bylo období, kdybych ani neřekl že to bylo padesát na padesát, ale spíš, že bylo zatraceně blízko, abych z té nemocnice vyšel jen s jednou nohou," promluvil Woods o závažnosti svých rozdrcených a otevřených zlomenin na holení i lýtkové kosti pravé nohy.

"Ještě mám před sebou hodně dlouhou cestu. Nejsem ani v polovině. Ještě mám před sebou obrovský kus práce na svalovém a nervovém vývoji na noze. Zároveň mám za sebou pět operací zad. A jak zesílí noha, někdy se to může dotknout i zad. Je to náročná cesta," řekl Woods.

Ten v tomto týdnu hostí na Bahamách svůj turnaj Hero World Challenge, na kterém se poprvé od nehody objeví poprvé oficiálně na veřejnosti. Rovněž poprvé po dlouhých měsících bude v úterý na tiskové konferenci čelit dotazům novinářů.

Na celý rozhovor s Tigerem Woodsem se můžete podívat zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení