Válka začala? DJ, Mickelson, Garcia a další budou hrát u Saúdů

Dustin Johnson

Dustin Johnson, Bryson DeChambeau a Phil Mickelson se řadí do hvězdné skupiny golfistů, kteří už potvrdili svou účast na turnaji Saudi International v únoru příštího roku. A to i navzdory snahám vedení PGA Tour i DP World Tour jim start zakázat pod hrozbou sankcí.

Turnaj Saudi International byl v minulých třech letech součástí European Tour, která se od nové sezony hraje pod názvem DP World Tour. Na základě dohody o strategické alianci s PGA Tour byl ale turnaj z kalendáře evropské série vyškrtnut.

Nově se ale stal součástí Asian Tour a hraje se 3. – 6. února 2022 na hřišti Royal Greens Golf & Country Clubu nedaleko Džiddy. A nabídne nadmíru skvostné startovní pole.

Vedle už jmenované trojice DeChambeau, Mickelson a Johnson, který vyhrál dva ze tří předchozích ročníků turnaje včetně toho posledního, svou účast potvrdili další špičkoví hráči v celém golfovém spektru – od zkušených hvězd až po mladé "golfové pušky".

O podíly z dotace, která se letos navýšila na 5 milionů dolarů, si to rozdají mj. Sergio Garcia, Lee Westwood, Paul Casey, Henrik Stenson, Bubba Watson, Adam Scott, Louis Oosthuizen, Shane Lowry, Ian Poulter, Xander Schauffele, Tommy Fleetwood, Tyrrel Hatton, Abraham Ancer a další.

"Obsazení turnaje Saudi International 2022 je rozhodně tím dosud nejsilnějším, ale stále jsme teprve na začátku naší vize o golfu v naší zemi. Nemůžeme popřít dopad, jaký mohou mít nejlepší hráči na rozvoj zájmu o tento sport. Proto klademe důraz na co nejkvalitnější startovní pole," potvrdil výkonný ředitel Golf Saudi Majed Al-Sorour.

Reakce zámořské PGA Tour i DP World Tour se dá jen těžko odhadnout, i když další problémem pro bývalou evropskou sérii je nejen start řady hráčů, kteří jsou jejími členy, ale navíc i to, že se turnaj v Saúdské Arábii hraje proti akci v kalendáři DP World Tour, kterou je nově Ras al Khaimah ve Spojených emirátech.

The Telegraph přinesl minulý týden informaci o tom, že vedení DP World Tour má připravené tvrdé sankce pro skupinu rebelů, kteří "odepřou poslušnost" a budou hrát na Saudi International.

"Zdá se, že někteří hráči mají stále dojem, že vedení tour nebude na jejich účast nějak tvrdě reagovat. Nejvyšší vedení tour je ale naopak odhodláno tvrdě trestat. I až nesmyslně vysokými pokutami," uvedl pro Telegraph nejmenovaný zdroj. Pravdou je, že zpráva zůstala bez odezvy bývalé European Tour.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení