Kaymer v očekávání. Plánuje si vzít "mateřskou" dovolenou

Martin Kaymer a Irene Scholz

Skoro by se chtělo říct, že golfovou PGA Tour zasáhl "baby boom". Poté, co se stali otci svých prvorozených potomků Jordan Spieth a Rickie Fowler, se k nim v blízké době přiradí i Martin Kaymer. Vítěz dvou majorů už navíc oznámil, že si po narození vezme "mateřskou".

Kaymer je aktuálně až na 118. místě světového žebříčku, ale to nic nemění na tom, že se stále řadí k nejsledovanějším golfistům světa. Ostatně se dvěma majory ve své sbírce a jedenácti turnajovými tituly na bývalé European Tour to ani jinak nejde.

Teď si ale řekl o pozornost i jinak, než svou hrou na golfovém hřišti. Šestatřicetiletý rodák z Düsseldorfu oznámil nejen to, že se svou partnerkou Irene Scholz očekávají na začátku ledna narození svého prvního dítěte, ale také to, že po jeho narození si vezme „mateřskou“ dovolenou.

"Naše dítě se narodí v Německu a počítám s tím, že potom tři měsíce nebudu hrát žádný turnaj, abych mohl trávit veškerý čas společně s rodinou. Znovu se ke golfu vrátím nejdřív až v březnu," prohlásil Kaymer v rozhovoru pro německý golfový magazín.

Irene Scholz doprovázela Kaymera i během letošního Ryder Cupu ve Whistling Straits, kde 36letý Němec působil jako asistent kapitána evropského týmu.

Většinu své kariéry, během níž byl i osm týdnů světovou jedničkou, hrál na PGA Tour i na European Tour, ale to nejspíš po narození potomka změní. "Cestování mezi Amerikou a Evropou tak docela nefungovalo, jak mělo. S rodinou by to bylo ještě složitější, proto to změním," přiznal Kaymer s tím, že rodina bude žít na Floridě.

Kaymer vyhrál na PGA Tour pouze tři turnaje, ale dva z nich byly majory – PGA Championship a US Open – a tím třetím bylo The Players. Vyhrál i třináct turnajů evropské série, ale naposledy vyhrál v roce 2014. Právě na US Open.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení