Westwood má jasno a řekl kategorické ne. Čemu a proč?

Lee Westwood

Byl nejspíš největším favoritem na pozici kapitána evropského týmu Ryder Cupu pro duel proti USA v roce 2023 v Itálii, ale nakonec řekl jasné ne. Lee Westwood se sám vyloučil z okruhu adeptů s tím, že se chce dál soustředit na svou hráčskou kariéru.

Westwood byl největším favoritem ze všech kandidátů na post kapitána týmu Evropy pro příští duel Ryder Cupu, který se odehraje nedaleko Říma za dva roky. Jenže všechno je jinak a účastník jedenácti rydercupových soubojů se sám ze hry o příštího kapitána vyloučil.

"Není to pro mě rozhodnutí, které bych bral jakkoliv na lehkou váhu, protože by to pro mě byla obrovská čest vést tým Evropy. Navíc je to role, ve které bych jednou opravdu chtěl být," prohlásil 48letý Angličan v rozhovoru pro Daily Telegraph.

Vítěz 25 turnajů bývalé European Tour, dnes DP World Tour, se chce zaměřit ještě na svou hráčskou kariéru a pokusí se dostat opět do evropského týmu jako hráč. Pokud by na hřišti Marco Simone Golf and Country Clubu nedaleko Říma nastoupil, byl by to jeho rekordní dvanáctý start v Ryder Cupu.

"Být dnes kapitánem Ryder Cupu, to znamená práci skoro na plný úvazek a to je něco, k čemu se nemůžu zavázat. Jsem stále v první padesátce světového žebříčku a pořád konkurenceschopný," uvedl důvody svého rozhodnutí.

"Ryder Cup je mému srdci velice blízký a samozřejmě bych se role kapitána rád ujal. Ale pouze v okamžiku, kdy bych byl přesvědčený, že tomu mohu dát sto procent," vysvětlil rodák z Worksopu.

"Ten, kdo tuhle práci pro Řím dostane, bude mít samozřejmě mou plnou podporu. Já budu pokračovat v tom, co jsem se vždycky snažil pro evropský tým dělat od svého debutu v ryder Cupu před 24 roky," doplnil Westwood.

Nového kapitána týmu Evropy čeká těžká práce vrátit evropský tým na vítěznou kolej poté, co v letošním utkání ve Whistling Straits utrpěl drtivou porážku od Američanů v poměru 9:19.

Po odstoupení Westwooda se řadí mezi největší kandidáty Luke Donald, Henrik Stenson, Robert Karlsson a Graeme McDowell. Všichni čtyři už mají zkušenosti z rolí asistentů kapitána. McDowell se ale už nechal slyšet, že by se rád stal kapitánem v utkání v Adare Manor v Irsku v roce 2027.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení