Koepka zničil Dechambeaua. Chtěl jsem mu naplácat, přiznal

Brooks Koepka a Brooks DeChambeau

V pořadí už pátý golfový The Match byl hodně pikantní. Ve Wynn Golf Clubu na sebe totiž narazili velcí rivalové dnešní doby Brooks Koepka a Bryson DeChambeau, kteří si v posledních letech vyměnili hlavně přes média spoustu negativních názorů. Na hřišti to ale byla jasná záležitost, Koepka vyhrál souboj na dvanáct jamek 4&3.

I díky letošnímu vítěznému Ryder Cupu sice mezi americkými golfovými kohouty došlo na částečný klid zbraní, ale určitá averze mezi nimi byla cítit i během akce "Capital One's The Match". I když občas došlo také na úsměvy, byly důsledkem aktuální situace, nikoliv té dlouhodobé.

"Nebudu lhát, chtěl jsem ti naplácat," prohodil Koepka směrem k DeChambeauovi okamžitě poté, co ten nedal putt do birdie na devítce a bylo hotovo. Koepka pak měl celkem jasno i v odpovědi na otázku novinářů, zda se z nich nyní stanou nejlepší kamarádi. "Ne."

 "Jak už jsem říkal, je zde velký respekt, ale zároveň bylo velmi zábavné přijít sem a rozseknout to," řekl otevřeně Koepka a dodal: "Jasně, sledovat ho osobně z blízka je paráda. Vidět ho trefovat míček je hodně speciální."

Koepka vítězství oslavil přímo na hřišti se svým bratrem Chasem, který mu během Matche nosil hole, a také snoubenkou Jenou Sims. Všichni si společně připili šampaňským se speciální etiketou "RIVALRY liquidation".

Je tedy jejich rivality a soupeření definitivně konec? Podle všeho ano, alespoň tedy pokud se bavíme o té v novinových titulcích.

"Vždy jsem Brookse respektoval. Vyhrál čtyři majory a co všechno udělal pro naši hru... Dnes to bylo na 12 jamek a dostal mě. Snad dostaneme brzy příležitost na nějakou odvetu," těší se DeChambeau na další, nyní už snad jen golfové bitvy. Těch verbálních už mají podle všeho oba dost.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení