Jak ze špatné komedie. Na golfisty útočila prasata

Golfové hřiště

Dvě divoká prasata napadala opakovaně golfisty v Anglii v Lightcliffe Golf Clubu u Halifaxu. Klub byl nucen své hřiště uzavřít poté, co divoká prasata zranila dva lidi. Odchytit a odvézt se je podařilo až policii.

Dvě prasata na útěku, údajně druhu vietnamské svislobřiché prase, se potulovala v okolí místního devíti jamkového hřiště. Nejprve předminulou neděli napadla a zranila jednoho muže.

V úterý se na "místo činu" vrátila a napadla hlavního klubového greenkeepera. Pak odběhla na nedalekou silnici, kde narušovala dopravu, než proti nim zakročila policie.

Prasata vbíhala na hřiště v západním Yorkshire v odlehlé části hřiště z lesa. "Prvnímu napadenému muži způsobila odřeniny, že musel vyhledat pohotovost, kde mu byla rána vyčištěna a dostal antibiotika," uvedla pro BBC ředitelka klubu Judith Crowther.

Ta dodala, že prasata se o dva dny vrátila znovu a odřela a pokousala nohu hlavního greenkeepera. Pak zamířila před klubovnu a na devátém greenu nehybně seděla a děsila okolí. Klub byl proto ve 13:30 uzavřen, zatímco 15 golfistů muselo ukončit sví nedohraná kola.

"Byl to scénář jako z nějaké komedie. Kdybyste to neviděli, neuvěřili byste," uvedl pak klub v prohlášení.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení