Bubbovo přiznání: Žádal jsem Boha, aby si mě vzal k sobě

Bubba Watson

Bubba Watson vlastní nejen dvě zelená saka ze slavného Masters, ale k tomu dalších deset turnajových vítězství z podniků PGA Tour. Jenže v posledních letech poněkud vycouval z předních pozic leaderboardů. Důvodem byly i jeho psychické problémy.

Poslední turnajový titul slavil Bubba Watson v roce 2018. Už předtím se pral nejen se svými zdravotními problémy, ale především vnitřními démony. Prozradil to v rozhovoru pro CNN. Odtajnil i to, že když byl v roce 2017 hodně na dně, přemýšlel o odchodu z tohoto světa.

"Měl jsem žaludeční problémy, neustále jsem ztrácel kila a hubnul. Spadl jsem na 70 kilogramů. A když jsem se podíval do zrcadla, viděl jsem vychrtlého Bubbu, chlápka, který to nezvládá," přiznal 43letý levoruký golfista.

"To bylo moje nejtemnější období. Byl jsem úplně na dně, brečel jsem bezmocí a prosil jsem Boha, aby si mě vzal k sobě," ohlédl se za temným obdobím své života.

"Ještě dnes mi to rezonuje v hlavě, a když si na to vzpomenu, tak to vlastně zároveň byl i budíček. Bylo to jako, když se mi v hlavě rozezvučel varovný zvonek. Jako by mi někdo řekl, hele, jestli ti zbývá posledních deset minut, tak je přece takhle nepromrháš. A já řekl, že ne,"přidal Watson další detaily.

Watson má náboženství a víru hodně blízko svému srdci a i to sehrálo roli při jeho zotavení se z psychických problémů. Ještě větší roli ale sehrála jeho rodina, především manželka Angie. S ní má dvě adoptované děti.

"Byla pro mě tou největší oporou. Nebylo snadné s ní o tom mluvit a říct jí svá nejhlubší a nejtemnější tajemství, čím si procházím. Měl jsem být pánem domu, ale pak jsem si vzpomněl, jak jsem v nejhorších chvílích padl na kolena a žádal pána, aby si mě vzal," pokračoval ve své zpovědi.

Právě Angie přesvědčila své manžela, aby pokračoval v golfové kariéře a pomohla mu překonat jeho vnitřní démony.

"Přemýšlel jsem o tom. Řekl jsem si, že nevím, zda tady budu ještě deset minut, den, týden, nebo jak dlouho, ale že musím být lepší. Že musím být lepší pro ni a pro naše děti," prohlásil vítěz dvanácti turnajů PGA Tour.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení